| aliceflorentina a întrebat:

A luat cineva anticoncepționale cerazette? I sa întâmplat să aibă menstruație foarte puțin? De ce? Există posibilitatea să fiu însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Exista un risc de sarcina, chiar si atunci cand iei anticonceptionale daca: iei anticonceptionalele haotic, sau pe sarite, sau ai uitat sa le iei zilnic, sau ai luat antibiotice in acelasi timp, sau ai avut sex neprotejat in primele 10 zile cand ai inceput sa iei anticonceptionale.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca fiecare organism reactioneaza altfel si intrebi fix degeaba. Astea sunt intrebari pe care le pui medicului care ti le-a prescris