| Anonim19991999 a întrebat:

Am făcut sex în ultima zi de stop fără prezervativ și el mi-a zis ca crede ca să lăsat puțin în mine și mi-a spus sa iau pastila de a doua zi. E posibil sa raman însărcinată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! pe stop nu ai um sa ramai isnarcinata!
Data viitoare cand faceti sex, folositi prezervativul ca nu musca, nu doare si costa 2 lei, in schimb nu are efecte secundare majore, cum are pastila de a doua zi, care te nonoroceste pe tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este catusi de cat REGULAT, adica TOATE ciclurile de pana acum au avut mereu lungimea mai mare de 25 de zile in acel caz practic este IMPOSIBIL in proportie de peste 98% sa se poata forma o sarcina in cazul in care ajunge sperma in vagin pana in ziua a 7-8 -a numarata fata de prima zi de incepere a menstruatiei. Ar putea exista o MICA posibilitate de sarcina NUMAI/DOAR in cazul in care ciclul tau menstrual ar fi FOARTE DEREGLAT, NEREGULAT sau daca de obicei in mod frecvent lungimea ca numar de zile a cicluruilor ar fi mai mic de 25 de zile. Numai in acest caz folosirea pastilei contraceptive de a 2-a zi ar putea deveni optionala. In caz contrar folosirea acelei pastile nenorocite ar reprezenta o optiune IRESPONSABILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii gravida.

| Frank51 a răspuns:

Imi vine sa plang in locul tau.

| minrest a răspuns:

Pastila aia are urmari foarte dure. Ce usor ii e sa vorbeasca.