| alexmarian99 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena in ziua in care i-a trecut stopul. Urmatoarele doua zile am facut la fel neprotejat. Dupa 2 saptamani am facut din nou putin( max 2-3 min) neprotejat. Dupa 2 saptamani i-a venit stopul si a tinut-o vreo 5 zile, din cate am vazut a fost o menstruatie normala. I-a venit vineri, iar saptamana urmatoare(aia cu stopul) de miercuri sau joi are pofte si a mai avut in doua zile stare de greata. Astazi a zis ca a urinat de minim 10 ori si are stare de greata. Este posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care actele sexuale au fost intretinute exact asa cum ai descris in aceasta intrebare, adica cam in a 4-a, 5-a si a 6-a zi a ciclului numarate fata de PRIMA zi a a menstruatiei (zi care reprezinta de fapt prima zi a ciclului menstrual) si pe urma ati intretinut sex din nou ''dupa 2 saptamani adica probabil prin a 20-21 zi a ciclului, astfel ca se poate presupune sau chiar afirma ca toate actele sexuale au fost intretinute in zilele apartinatoare celor 2 PERIOADE DE INFERTILITATE, cea RELATIVA si cea ABSOLUTA, si din acest motiv 100% NU s-a putut forma o sarcina. Pornirea menstruatiei si desfasurarea ei in mod normal si similar cu sangerarile anterioare, reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9% NU s-a produs fecundarea ovulului si nici NU s-a format o sarcina. Starile amintite sunt provocate de TEAMA/FRICA nejustificata provocata de starile de stres si poate....paranoia. Multa sanatate!

| alexmarian99 explică (pentru corbulalbrosu):

Tin sa precizez ca are un ciclu neregulat. Si totusi de ce are simptomele astea? cu poftele a inceput din ultima zi de stop, greturile din urm zi si azi cu urinatul excesiv.

2 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Foarte posibil sa fie însărcinată, consultați un medic!