| godzila007 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena mea, un singur numar, si nu m-am terminat in ea, dar era in perioada de ovulatie maxima, poate sa ramana insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul a fost intretinut in momentul in care partenera era in perioada de ''ovulatie maxima'' inseamna ca ar fi putut sa existe in acel moment sa un posibil/probabil ovul in uterul ei. Dar pentru ca acel ovul sa se si transfome intr-o sarcina in mod obligatoriu ar fi trebuit ca in cele 12-16 ore de viabilitate sa fie fecundat de catre un spermatozoid. Dar spermatozoidul necesar care sa fecundeze ovulul putea sa existe doar intr-un singur caz si anume doar daca ar fi ajuns sperma in vagin insa din cele prezentate tu nu te-ai ''terminat in ea''. Pe baza celor explicate poti sa tragi si singur concluzia corecta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da este posibil sa fi ramas gravida.