| dana17_5690 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu dar nu si-a dat drumul in mine, asta a fost cu o saptamana sa imi vina ciclu dar au trecut 9 zile si nu mi a venit.Am facut un test de sarcina dar a iesit negativ, l am facut in timpul zilei. sintome nu am, pot fi insarcinata?cryingva roog ajutati-ma

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea repede atat pentru simptome cat si pentru test de sarcina. Ai putea fi gravida, riscul e in jur de 15% daca ai menstruatia perfect regulata si dublu daca ai menstruatia neregulata. Oricum, mai trebuie sa astepti vreo 10-14 zile si apoi sa repeti testul de sarcina si, indiferent de rezultat, ulterior sa mergi la ginecolog.

| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca exista pericolul, cel mai bine e sa vorbesti cu el, ca sa fiti mai precauti, folosind prezervativul, dar in schimb protectie maxima, plus la asta sunt barbati care spun ca nu au dat drumu, numai ca sa se incurajeze pe ei insusi, si pe femei, crede-ma ca si ei sunt atat de speriati ca si femeile, in fine, ramane doar sa astepti, sau sa mergi la ginecolog,

| fabiola a răspuns:

Daca in general ai un ciclu regulat nu ar trebui sa ai probleme! Repeta testul de sarcina, dimineata!

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Daca nu si-a dat drumul in tine e ok, ti-ai facut testul si a iesit negativ, nu ai simpotome nu e nimic, poti sa ai o dereglare hormonalahappy
nu te mai ingrijora.

Răspuns utilizator avertizat
| ////////////// a răspuns:

Draga nu te ingrijora asta se intimpla la toti, atunci cind trebuie sa-ti vina ciclu mai intretii ceva relatii si se produce o mica schimbare asa ca nu te ingrijora, fii prudenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred stai linistita am patit-o si eu