| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema...pe 21 mi-a venit cm...si a tinut 5 zile...in ziua urmatoare, cum ar veni 6- spre 7, am facut sex neprotejat... dar partenerul meu nu si-a dat drumul in mine, dupa 2 zile au inceput sa ma doara sanii, iar astazi dupa 10 zile de la data cand am facut sex neprotejat am sanii mariti si ma dor, si moi, mentionez ca am facut astazi si un test de sarcina care a iesit negativ.Imi poate spune cineva daca sunt insarcinata? Este posibil sa ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in prima zi dupa ciclu? este posibil sa fie psihologic, sau este doar stresul de vina...pentru ca imi este doar foarte teama.Multumesc anticipat pentru oricine poate sa ma ajute cu un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vulpe a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un doctor ginecolog (el iti poate da cele mai bune raspunsuri).

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ramai insarcinata in ziua a 7 a desi e putin probabil. Durerile de sani la doua zile de la contact nu sunt semne de sarcina, altul e motivul pentru care te dor sanii. Testul de sarcina negativ la 10 zile de la contact nu e concludent, trebuie repetat peste 10-12 zile.
In concluzie: desi nu ai semne de sarcina, contactul sexual din ziua a 7a te-ar fi putut lasa insarcinata, dar nu vei sti asta sigur decat peste vreo doua saptamani. Eu personal cred ca sunt sanse mici sa fii insarcinata, nu chiar zero, dar aproape.

Bula
| Bula a răspuns:

99, 99% este psihologic, cauzat de frica ta!
Ia ceva calmant usor si relaxeaza-te! In conditiile descrise de tine n-ai cum sa ramai insarcinata. Nici simptomele nu apar la doua zile!

| alexzender a răspuns:

Cum pana mea sa faci neprotejatstraight face? esti inconstienta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Stai liniștită, nu te mai speria de un rău care are probabilitatea de 0, 99% să vină neinvitat.
Din detaliile oferite de tine, simptomele ți le produci tu, singură.
Teama te controlează și asta nu este bine.
Consumă ceai de tei și ai să vezi că o să ieși din starea depresivă care se pare că a reușit să te stăpânescă.
Sfat: în viață nu este o mare problemă că apare un bebeluși, adevăratele probleme sunt cele ale omenirii: războaiele, încălzirea globală, șomajul, terorismul, etc.
Consultă și un medic ginecolog.
Fruntea sus, că nu ai probleme.
Dragoste fără teamă!
Pa, pa.