| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Am facut sex pentru prima data, protejat, fara sa se termine, am aproape 20 de ani, la inceput imi doream asta, acum nu stiu daca am facut decizia corecta, m-am simtit destul de ciudat dupa, ma gandeam mereu daca am procedat corect pentru ca am facut-o, simteam greturi dupa. ceva sfaturi utile? Precizez ca am amenoree, incerc sa reiau un tratament naturist pentru aparitia menstruatiei care a lipsit o luna.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E o mare greșeală, ai fi mai fericita pe viitor dacă ai respecta planul Creatorului și ai face sex numai s după căsătorie. Numai atunci te bucuri cu adevărat de sex, când ai aprobarea constiintei ca ceea ce faci e bine, altfel postludiuk e întotdeauna ratat din cauza mustrarilir de conștiința

| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu ai fost pregatita pentru a incepe viata sexuala, ori baiatul nu te-a facut sa te simti bine, sarind pe tine fara sa iti fii facut o pregatire aanterioara, numiat PRELUDIU, prin care te exciti maxim, umezindu-ti vaginul si simtind placere chiar, la penetrare.

Greturile pe care le-ai simtit dupa aceea sunt semn de frica, de stres masiv.
este evident faptul ca NU ai fost pregatita deloc pentru a te daruii acestui barbat, probabil ca ai fost santajata emotional sa-i cedezi si nu ti-a placut, fiindc ati-ai indus singura un asa hal de stres, ca ai avut senzatii d egreata si probabil voma.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Violleta2022):

La inceput imi doream si eu acest lucru, dar acum am oarecum o urma de regret ca am facut acest pas…

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Violleta2022):

Oarecum mi-e teama si ca am incalcat niste principii bisericesti la care eu cumva tineam destul de mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Probabil ca nu esti credincioasa pe cat crezi tu, daca ai trecut cu atata usurinta peste virginitate, puritate, feciorie samd.
Dar oare a meritat sacrificiul asta?
Fiindca eu te vad dezamagita...
Esti sigura ca este barbatul vietii tale, pentru care a meritat sacrificul asta?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Violleta2022):

Ai putea ramane insarcinata daca totul a fost protejat si el nu s-a terminat? Doar a introdus de cateva ori

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Nu ai cum sa ramai gravida daca el a facut-o protejat integral.
In orice caz, se pare ca a fost cel mai patetic sex de care am auzit vreodata, sa o indotroduca de cateva ori si gata, fara preludiu, fara sa-i pese de tine, de satisfactia ta, sex de cea mai proasta calitate posibila.
Chiar a meritat sacrificul tau?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Violleta2022):

A fost preludiu 100%, si chiar ii pasa foarte mult, n-am precizat eu, ci am pus doar intrebareahappy

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Starile pot fi normale in urma dezvirginarii..depinde de fiecare organism. *Nu stiu daca am facut decizia corecta* Daca il iubesti, foarte trist sa regreti indiferent de situatie mai ales ca ai varsta de 20 ani. Incearca un consult ginecologic, totul se va dezlusii acolo si va fi bine.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Punctsivirgulaa):

Ar putea fi vorba de o sarcina? Desi a introdus-o de cateva ori, dar sange a curs si am stari mai naspa. Ma sperie foarte tare gandul acesta

| Punctsivirgulaa a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

*Fara sa se termine* exista 2 posibilitati de a ramane insarcinata pe baza acelei propozitii spuse de tine.
1.Depinde cand a avut ultima ejaculare baiatul, daca el a avut in urma cu 2-3 ore o alta ejaculare si nu a urinat. exista posibilitatea sa poti ramane insarcinata, sanse mici dar nu inexistente.
2.Trebuie sa ti cont de perioada FERTILA a ta, de obicei se intampla cu 14 zile inainte de menstruatia urmatoare, avand un ciclu regulat. Daca ai ciclul regulat pe ultimele 5-6 luni poti calcula si vei vedea in ce perioada ai ovulat. Perioada de ovulatie tine cu 3 zile inainte de ziua ei, ziua ovulatiei si 1-2 zile dupa ovulatie..in aceste zile poti ramane insarcinata, restul zilelor ale lunii sansele sa ramai insarcinata sunt foarte mici, aproape inexistente.
Folositi prezervativul masculin sau feminin pentru a scapa de oricare dubiu existent. Recomand si totusi un consult ginecologic pentru a vedea de la ce sunt simptomele pe care le ai si pentru a primii un raspuns exact al intrebarii puse de tine.
EDIT: Acum am observat ca este vorba de act sexual protejat, nu as vedea de ce sa te temi in cele spuse de tine, sansele ar fi imposibile, un raspuns clar am mai spus si repet il vei primii in urma unui consult.
Zi faina.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Punctsivirgulaa):

Iti multumesc mult pentru sfaturi