| dianaa_9187 a întrebat:

Am facut sex protejat(nu s-a rupt prezervativul). E posibil sa fiu insarcinata? Azi am fost ametita si balonata si mi-a intarziat 2 zile ciclul. Oare sunt ametita si balonata din cauza ca imi vine ciclul? Imi este foarte frica.Am de ce sa imi fac probleme?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata, fiindca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Totusi, prezervativul folosit corect este cea mai sigura metoda contraceptiva (cu un risc de cam 0, 02%), ceea ce face o sarcina foarte putin probabila. De altfel si intarzierea e mica, iar simptomele par de sindrom premenstrual (oricum e prea devreme pentru simptome de sarcina). Asadar, eu cred ca nu esti insarcinata si ca menstra va aparea curand.

5 răspunsuri:
| luv a răspuns:

Nu esti insarcinata, da esti ametita si balonata din cauza ciclului...succes

| AlessandraAndronic a răspuns:

Daca nu s-a rupt prez nu iti face probleme. Protejati-va mereu ca sa nu mai stai cu frica altadata. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mancat fasole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posteaza din nou intrebarea scriind mai intai "pentru dl. dr. Bogdan Doroftei"

| Last1 a răspuns:

Maaaaa, ala ti-a gaurit prezervativul. mai este o varianta: prezervativul nu a fost vulcanizat bine.