| elena04 a întrebat:

Buna TPU de ce ma doare burta si ma simt balonata? pot fi insarcinata?(reamintesc am facut dragoste protejat si prezervativul nu s-a rupt) va rog mult fara batjocura pup

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate fi o simpla balonare, ai probleme cu CM de te-ai dus cu gandul la sarcina?
pentru linistea ta, fa un test de sarcina, apoi vei putea sa tragi concluzii.
poate ai probleme cu retentia de apa, ai mancat ceva cruditati, motive ar putea fi N... poate esti constipata, pentru balonari e bine sa iei carbune medicinal.
O zi frumoasa sa aihappy

| drogh a răspuns:

Probabil ai mancat ceva ce nu ti-a pierit bine.
Incearca:
-ceaiurile care te scapa de balonare: izma, maghiran, musetel.
-carbune medicinal.

Alte sfaturi: evita bauturile carbogazoase, limiteaza consumul de lactate, mesteca bine alimentele data viitoare si evita guma de mestecat!

P.S: Trebuie sa faci un test de sarcina ca sa fii sigura. Costa in jur de 10 lei.

| stark47 a răspuns:

De ce fiecare durere de burta va duce cu gandul ca ati ramas?! sunt alte mii de motive pentru care burta ta face gesturi.stai calma, de aceea sa inventat prezervativul, ca sa ai siguranta ca nu ramai insarcinata dupa fiecare contact sexual