| Funditssa a întrebat:

Am facut sex! Si de atunci m.am ingrasat tare rau! ...Credeti ca daca faci sex la varsta asta ( 13 ani ) nu o sa mai cres in inaltime si o sa ma ingras?
urgent! nu vreau morala ...doar sa imi ziceti sincer!?

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Mi'e mila de tine... Nu aveai o viata? Trebuia sa iti cumperi, nu sa te culci cu primul care'ti iese in cale laughing Mai mare rusinea la 13 ani :-J Dupa ce ca nu esti dezvoltata fizic, psihic ce sa mai zic :-J Vai de tine...

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-ai satisfacut curiozitatea, da? Ei, acum suporta si consecintele.Nu poate stii nimeni in ce fel te vei dezvolta de acum incolo.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu trebuie sa faci mult mai mult ca sa cresti mare mare laughing)funda?

| vlaaddd a răspuns:

Gata, ai devenit un midget! Felicitari.

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina :,, 2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare, acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.
Dar sa spun ca de la aceea ca ai facut sex te-ai ingrasat nu pot afirma. Dar aceasta depinde de fiecare persoana in parte. Stii cum spun sexologii sa faca sex o fata la virsta de 13 ani inseamna asi da peste cap organismul. Unele persoane pot slabi altele se pot ingrasa iar sint si persoane care nu au schimbari in ceea ce priveste masa corpului. La tine mai degraba nu este legata ingrasarea cu sexul. Dar sportul te poate ajuta sa slabesti. Si trebuie sa stii ca hormonii care provoaca erectia sun anume acei hormoni care controleaza cresterea si in loc ei sasi aiba rolul in cresterea organismuluii ei sunt inhibatsi in erectie. Nu mai facea sex si evident nu o sa ai erectie si macar chitus de putin o sa incepi satsi aduci organismul la normal. Dar practica si sportul la fel te va ajuta sa slabesti si organismul sa revina la normal.

| fsss a răspuns:

Nu are nici o treaba ca daca faci sex cresti sau ti se maresc sani sau te ingrasi! voi fetele oricum cresteti in inaltime va schimbati pana pe la 18-20 de ani fie ca faci sex sau nu laughing) e prostie cine zice fata de cand fac sex m-am ingrasat sau mi-au crescut sanii! Stai linistita schimbarile se fac de la sine ca asa a fost lasat omul

| gokart a răspuns:

Nu are nici o legatura. Te-ai ingrasat pentru ca mananci sau ai vreo afectiune de alta natura. Sexul nu ingrasa laughing

| LickyTongue a răspuns:

Nu are nici o legatura vuvuzela ta roz, cu dezvoltarea oaselor din cate stiu...

| Giulya93 a răspuns:

Sexul slabeste si in privinta ingrasatului, mananci cam mult...Incerca sa mai tai din mancare (bea multa apa 2 L pe zi,mananca multe salate, fructe, carne numai pe gratar) Succes!

| Anonimmm_3941 a răspuns:

E mai grav ca ai facut sex de la varsta asta!

| Alinotssa a răspuns:

Eu zicthinking ca te ai ingrasta ca s`au declansat hormonii taithinking sau eu stiu...asta ar fi parerea mea si incepi sa te dezvolti.

nu?

voi ce ziceti?

| anilG90 a răspuns:

Aha deci eu am inteles ca daca faci sex la 13 ani nu mai cresti in inaltime ci in latime.laughing

| EuSiPunct a răspuns:

La 13 ani sa faci sex :O:O wow saraca de tine ...nu are nicio trebuie sexul cu organismul tau...te dezvolti dupa cum bagi in tine.dar crede.ma ca esti vai de capu' tau.sad

| Lola_5328 a răspuns:

La 13 ani sa faci sex ...vai de capul tau.

| Kidda_7223 a răspuns:

Nu!
Mananci prea mult de asta esti butoi!
Nu ca ai facut sex!laughing
Si trebuia sa te exprimii mai frumos
Nu ca "am facut sex!"
Alearga si o sa slabesti!
Bafta!
Funda?