| Sara2 a întrebat:

Am facut un test de sarcina dupa 14 zile si a iesit negativ, e posibil totusi sa fie vorba de sarcina? mentionez ca a fost cu prezervativ dar la urma cand l-a scos a picurat un strop afara pe covor, exact cand a dat sa il scoata si imi e frica sa nu se fi scurs si pe langa prezervativ cand si-a dat drumul, prezervativul il verificasem si nu era spart, era chiar ok, dar imi e foarte frica, as vrea sa pot sta linistita in noaptea de revelion sad

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina facut la 14 zile are valoare zero daca este negativ. testele de sarcina se interpreteaza doar daca sunt pozitive la intervale mai scurte de 21 de zile de la contactul sexual, deci practic nu trebuie sa-l iei in seama. Din ce povestesti tu, nu ai motive de ingrijorare, prezervativul v-a protejat, dar test corect de sarcina nu poti face deocamdata

| Fabian20 a răspuns:

Daca zici ca nu era spart si testul l-ai facut dupa 2 saptamani stai linistita ca nu estihappy...sa fi impacata cu tine mergi la un ginecolog sau mai fa-ti inca un test.multa bafta