| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un test de sarcina Sure Check la o luna de la contactul nepotrtejat i a iesit negativ. Luna trecuta ciclul mi-a venit pe 12 septembrie. Si mie ar fi trebuit luna asta sa imi vina in perioada 11-15 septembrie, insa nu mi-a venit si am facut acum un test. Am avut dupa vreo 12 zile de la contact niste scurgeri maronii, sau cu sange nu stiu exact si de asta m-am speriat. De ce nu mi-a venit inca? Este sigur rezultatul negativ? Mie mi-a zis farmacista ca acest test da rezultat sigur dupa 14 zile de la contact. Si de ce nu mi-a venit? Nu am mai putut astepta pana pe 15..ca oricum tot e sigur rezultatul. Linia de control a aparut, la T NU se vede NIMIC. E alb.

Au fost primele mele contacte sexuale, de doua ori, odata neprotejat. Am intrebat o prietena daca dupa prima data a avut astfel de scurgeri si a zis ca nu.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ia si alt test,alta marca,ia alte doua si fa-le!
Si nu te mai agita,stresul intarzie ciclul,poate duce la tulburari hormonale serioase.
Cum au fost si primele tale contacte sexuale,esti in completa necunostinta de cauza si impactul psihologic este enorm,incearca sa te calmezi,sa te stapanesti,iti faci numai rau consumandu-te,framantandu-te fara rost!
Daca nu erai in perioada fertila,si se pare ca nu erai, nu ai motive de neliniste, asteapta cu calm si nu te mai gandi!
Iar data viitoare, ia-ti toate masurile de siguranta,informeaza-te foarte bine si fa-o din tot sufletul, nu merita sa tremuri si sa-ti pierzi linistea, dragostea si sexul sunt bucurie si implinire!