| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat 7 luni si eu cum tineam foarte mult la el am facut sex... s peste cv timp ne-am despartit da s acum ne mai intalnim...deci de 4 ani ne intalnim asa... s cand ne intalnim l disco sau p afara nu ne vb... oare ii e rusine cu mine? spuneti-mi ce sa fac...va rog...:X

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu face nimic, oricum nu mai conteaza dupa 4 ani. Probabil el a si uitat totul, nu cred ca ii mai poate fi rusine dupa 4 ani. Si de ce sa-i fie rusine? Ca presupun ca nu te-a violat. Daca sexul a fost liber consimtit, nu are de ce sa-i fie rusine, ca doar nu era obligat sa te ia de nevasta.

| psiholoaga a răspuns:

Ai fost cu el acum 4 ani, timp de 7 luni sau cum, ca nu am inteles? Poate ca nu ii e rusine, dar a trecut peste relatia voastra; daca v-ati despartit in termeni nu prea prietenosi, probabil ca a ramas cu un gust amar. Sau poate nu vrea sa mai reia vreo legatura cu tine si atunci incearca sa te evite.

| moonY a răspuns:

Dupa o relatie de doar7 luni, a urmat aceea de 4 ani in care va intalneati periodic, doar pentru sex?
pai. e cam greu.trebuie sa-ti faci ordine in inima si ganduri si sa-ti dai seama ca o astfel de relatie nu are nici un viitor(sau nu un viitor tocmai frumos).
nu stiu daca ii e rusine cu tine, ma gandesc ca asta e modalitatea lui de a'ti transmite ca nu isi doreste o relatie serioasa cu tine, ci una bazata exclusiv pe sex.totusi cred ca cel mai potrivit lucru ar fi sa deschizi o discutie legata de subiectul asta.sa nu mai ai nici un dubiu.
si daca ai acceptat 4 ani situatia.acum nu e tarziu sa pui punct, nu lasa anii sa treaca, poti trece peste o eventuala deceptie, trebuie doar sa ai incredere in tine!
Vei intalni cu siguranta un baiat care sa te aprecieze si sa te iubeasca.Succes!

| borsec a răspuns:

Nu cred ca ii e rusine cu tine, dar cred ca el a trecut de mult peste relatia cu tine si peste momentul despartirii si pur si simplu acum nu mai vb cu tine fiindac nu mai are ce sa-ti spuna.
Nu-i o regula sa ramai prieteni dupa despartire.

| want2bMajestic a răspuns:

Eviti sa zici ceva... ce s-a intamplat in urmatorii 4 anithinking doreai ceva d la el si acesta s-a suparat?

| MisterKat a răspuns:

Banuiesc ca incerca sa te evite. Poate tu i-ai facut ceva sau poate el ti-a facut ceva si poate ii este rusine. Mai bine ai sta de vorba cu el si clarifici situatia, banuiesc ca acum ai vreo 19-20 de ani sau chiar mai mult si sunteti mari si puteti vorbi ca si oamenii mari, nu ca niste copii. Succes! happy

| ghem a răspuns:

Girl, lasa l nu i mai da atentie. daca ai fi insemnat cu adevarat ceva special pentru el, te ar fi salutat cand te vedea te ar fi prezentat prietenilor sai ar fi fost cu tine peste tot, nu i ar fi fost frica sa mearga nu stiu unde ca deh, daca ma vede x sau y... e absurd. el doar te foloseste. scuze brutalitatea vestii dar nu meriti sa te mai stresezi pentru un ansemenea baiat. adica tu ii dai sufletu si el ti l calca in picioare practic.
nu se merita.
bafta!