| loveisbeautiful a întrebat:

Pfff poveste lunga

m-am despartit de un baiat pentru ca devenise foarte rece si ma evita (desi el spunea ca nu o face ci doar ca are treaba) pana la urma am ajuns la concluzia sa ne despartim

apoi dupa o perioada l-am cautat si i-am zis sa ne impacam pentru ca incercasem sa fiu impreuna cu un alt baiat dar nu am reusit pentru ca tot la fostul tineam

era bine in sfarsit eram cu cel pe care il iubeam dar nu a durat mult si mi-a zis ca a facut o prostie ca si-a dat seama ca numai tine la mine. am acceptat si i-am zis sa ramanem prieteni

a trecut o luna, timp in care am incercat sa-l uit, dar nu am reusit

apoi m-a sunat si mi-a zis sa ne intalnim, mi se pare foarte ciudat pentru ca nici nu ma mai saluta, dar zilele trecute m-a salutat foarte vesel

ce sa fac? oare vrea sa ne impacam? eu nu vreau chiar daca tin la el enorm si imi este teama ca voi accepta sa fim din nou impreuna

stiu ca vrea doar sa-si bata joc de mine si asta ma doare, totusi inca sper ca nu-si bate joc dar sper degeaba nu? ce sa fac? cum sa am puterea sa spun nu?

2 răspunsuri:
| anamaria_6094 a răspuns:

Esti intr-o situatie complicata,dar cu siguranta tii la el si iti doresti ca totul sa fie bine, ei bine, el este la fel ca toti baietzii...se gandeste numai la el, vrea sa fie cu mai multe fete ca sa se dea mare in fata prietenilor lui, dar mai exista varianta ca el sa te placa cu adevarat si sa isi dea seama ca a gresit-dar este putin probabil.Eu m-as intalni cu el,dar daca ar aduci in discutie acest subiect, i-as spune ca nu m-ai am chef de el si ca ar trebui sa se gandeasca mai bine, ar fi bine sa te gandesti la acest lucru si sa faci ceea ce vrei...

| AdRihanna a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa aveti rabdare(tu in special).sa vezi mai exact ce vrea de latine.
Si la faza cum ca nu are timp, e o vrajealawinking. asta e scuza lor sa scape de o intalnire sau ceva de genu`(mi-au recunosct`o mai multi baieti).
Inteleg situatia ta dar parerea mea e ca trebuie sa nalizezi lucrurile cu luare aminte, sa nu te pripesti.adica sa nu te iei neaparat dupa anumite gesturi, trebuie sa fi foarte atentawinking.