| anonim_4396 a întrebat:

Am fost dezverginata de prietenul meu in urma cu 6 zile si de atunci simt dureri in interiorul vaginului, ma simt slabita si ametita. Cand am fost dezverginata am avut dureri foarte mari, mi-a curs cateva picaturi de sange, apoi si in cursul zile si in urmatoarele 3 zile, preludiul nu a durat mult. Acum sunt nelinistita din cauza durerilor din interiorul vaginului si as vrea sa stiu ce pot sa fac sa nu mai simt durere si cand pot sa am urmatorul contact sexual.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dezvirginat, nu dezverginat!
E normal sa te doara si dupa primul act, desi nu de dorit. Poate ca nu a fost tocmai tandru cu tine. Data viitoare, fa ca preludiul sa fie mai lung, ca tu sa fi mult mai lubrifiata si astfel durerea sa scada in intensitate! Daca inca mai ai dureri in interiorul vaginului, mai asteapta cateva zile sa iti treaca, ai nevoie de o pauza, organisul o cere!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca te-a excitat/incalzit corespunzator, si ai fost suficient de umeda, atunci doar stressul si teama de durere au produs durerile.
Se prea poate ca el sa fi intrat prea repede, de teama ca pierde erectia si daca nu "te rupe/patrunde" ai sa razi de el! Se mai poate si ca el sa fi fost cam brutal, si tesuturile sa se resimta, mai ales ca a fost prima oara!
Stai cuminte o saptamana, si apoi reia, dar numai cu mult preludiu, si il lasi sa intre doar cand te simti destul de umeda si dornica! Si atrage-i atentia sa fie mai tandru! Daca nu e, il expediezi, pana invata sa se poarte!
Daca inca te doare, ar fi bine sa mergi la un control ginecologic, pe care oricum e obligatoriu sa il faci, odata ce ai inceput viata sexuala! Ai putea fi si usor anemica, din ce povestesti tu, asa ca nu mai amana, du-te la medic!

| pacalici a răspuns:

Pai normal daca ala da ca taranul an tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consulta un medic ginecolog...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Dezvirginata"mai zic uniilaughing)

| meo a răspuns:

Buna! Pai durerile sunt normale. si nu stiu cat de gentil a fost prietenul tau, dupa ceva timp nu te va mai durea si totul va devenii o placere atunci cand vei avea contact sexual. E vb doar de timp si de partenerul tau, trebuie sa stie cum sa faca in asa fel incat sa nu mai simti dureri maribig grin