| anonim_4396 a întrebat:

. Am fost intr-o relatie timp de 1 an + pe care am incheiat-o recent. M-am indragostit sad acum de o alta fata. Am iesit cu ea azi dar a fost ciudat. Da semne ca si ea m-ar placea, dar nu stiu ce sa fac. Parca mi-am pierdut ceva in relatia trecuta, ceva care imi da nesiguranta. plz sfaturi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg cum poti uita asa repede o persoana cu care ai avut o relatie de 1 an.Probabil nu ai iubit`o,nu stiu, sau asa sunteti voi baietii, totusi mi'ar placea sa am capacitatea sa uit si eu asa repede.Deci poti sa imi spui cum ai facut daca vrei.Sau poate ca persoana asta te'a ajutat si ti'a indus alte sentimente.In fine, eu ar trebui sa iti dau un sfat.Deci lasa tot ce te macina deoparte,incearca sa iti pui tot farmecul in lupta si sa incerci sa o cuceresti pe aceasta fta prin felul tau de a fi, fara sa te bantuie urmele trecutului, pentru ca trecutul trebuie sa nu mai stea in calea fericirii tale.Deci,nu te mai gandi nici o clipa la ce a fost ci doar la ce este si la ceea ce iti doresti si vei putea obtine. Daca u crezi ca fta te place,at incearca sa ii acorzi atentie, priviri, gesturi sa vezi cum reactioneaza.Si incet cu complimente,discutii, pana ii ceri o intalnirehappy... Daca crezi ca ea poate fi fta pe care ti`o doresti LG tine, cucereste`o si lasa acel an in urmahappy

1 răspuns:
| zetyx a răspuns:

Nu poti uita persoana langa care ai stat atat timp...intotdeauna va fi ceva care iti va aminti de prezenta ei si iti va trebui mult timp si o persoana care sa fie langa tine mereu sa poti trece peste asta, si daca ai gasit persoana respectiva ai grija de ea. merita sa incerci ca nu stii ce se va intampla mai departe. bafta!