| Calin221 a întrebat:

Bună TPU!

De ceva timp am o nelămurire, o nesiguranță și parca simt nevoia sa cer un sfat.

Am încercat sa am o relație cu un tip timp de doar doua luni, mai mult el a vrut și pana la urma am fost și eu de acord. Tot vorbind ne-am îndrăgostit reciproc și a fost destul de fain între noi. Cu bacul și programul meu de munca am decis ca mai bine ne despărțim în mai anul acesta, eventual sa reluam relația după bac (asta spunând el când ne-am despărțit, eu dorind sa ne despărțim).

Sincer nu îmi mai doream o relație cu el atunci, dar acum după ceva timp, și avand în vedere ca dacă postez o poza sau ceva știu sigur ca îmi va răspunde, fiind un tip ca lumea, i-aș scrie dacă ar fi dispus sa reluam ceva între noi.

Problema este ca nu știu sigur dacă sa fac asta sau nu, niște sfaturi va rog?

Mersi fain!

P. S.: Ne-am despărțit în toane bune, și între noi nu au existat lucruri urate sau ceva care sa nu ma facă sa fiu într-o eventuala relație cu el.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu esti sigura inseamna ca nu vrei cu adevarat sa te impaci cu el, poate doar pentru motivul de a nu fi singura. Mai asteapta si daca mai vorbiti, vezi ce se intampla pe parcurs, daca simti sau nu ceva pentru el.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă îți place de el cauta l dacă nu cauta pe altul, nu o face din plictiseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Si eu sunt intr-o situatie la fel ca a ta, dar eu sunt baiatul. laughing
Sa stii ca e posibil sa se mai gandesca la tine si inca sa te vrea, dar nu face nimic in privinta asta pentru ca iti respecta decizia.
Cel mai bine, eu zic sa faci ce simti. Daca simti sa mai incerci, scrie-i, si vezi... ce-o fi o fi. Daca e ceva cu final negativ, macar ai incercat si nu traiesti cu regretul ce ar fi fost daca. Si eu o sa ii scriu fetei cu care sunt intr-o situatie asemanatoare cu a voastra, dar mai am un pic de asteptat, asta asa daca te incurajeaza cu ceva. happy

| AndreeaWTS a răspuns:

Intrebarea e cam ciudată.
De unde să știm noi dacă ar trebui să vrei sau nu să reiei relația cu el?
Mai ales că din ce spui, pare totul ok.
Depinde doar de tine. Să te hotărăști ce vrei.