| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la ginecolog si mi-a bagat chestia ceia de fier, daca aveam sa fiu insarcinata imi zicea sau nu se vede?
Am avut utima relatie 4 saptamini in urma.
Astept un raspuns.mersi anticipat.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 4 saptamani de sarcina, ginecologul nu poate vedea sarcina prin simplu consult ginecologic (cu valve, dupa cum zici tu). Numai testul de sarcina identifica o sarcina atat de mica. pe la 5-6 saptamani si o ecografie.

| Chimilica a răspuns:

Iti spunea daca erai insarcinata normal.
Nu ar ascunde asa ceva fata de tine.
Puteai sa il intrebi, dar ti-am zis iti spunea.
Dar chestia aia e fier mi se pare ca este pentru chiuretaj.
Mai du-te odata mai fa un control si iti va spune. Pupic, ai grija de tine.

| iulia_7948 a răspuns:

Doamne copiilaughing). induceti fata in eroare. "chestia aia de fier" are rol sa iti largeasca putin vulva ca sa vada daca ai vreo infectie, vreo scurgere. nu are cum sa isi dea seama daca esti insarcinata. pentru asta se face test de sarcina sau analzie de sange pentru asa ceva. doamne...haideti mai copii. faceti sex si habar nu aveti macar atat? mai cititi si voi.

| anat a răspuns:

Ms.Am sa iau un test de sarcina mai bine. Apoi daca ceva voi pleca la medik.ma tem ca nu ne-am protejat.