| Andreiu68 a întrebat:

Am iesit acum 3 zile cu un prieten in oras la o cafea si acolo in acea cafenea ne mai asteptau 3 fete si 5 baieti (nu ii cunosteam deoarece erau prietenii amicului meu). M-am pus pe canapea, am comandat ceva si la 10 minute a mai venit o fata care s-a asezat langa mine (asta pentru ca nu mai era nici un loc mai liber). Am facut cunostinta,am mai stat ce am mai stat nimeni de la masa nu spunea nimic, stateau pe telefoane in afara de mine si aceasta fata si am inceput sa intru in vorba cu ea cu subiectul,,nu vorbeste nimeni of of" si a raspuns ca da, ma cam plictisesc si nu stiu ce si am vorbit noi intre noi acolo. Dupa ceva timp am plecat acasa, ne-am luat ramas bun de la toti si am plecat. A doua zi - luni adica i-am dat cerere pe Facebook acelei fete ca sa vorbesc cu ea, mi-a placut cum gandeste, mi-a acceptat cererea, dar fiind mai rusinos eu si timid nu i-am dat mesaj nimic. Nici nu stiu cum sa o iau cum sa incep, imi e teama sa nu o dau in bara. Sunt eu mare si vaccinat dar imi e asa, am 21 de ani iar acea fata 19. Sugestii ceva?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune *** pe ea pana nu e tarziu, mai incolo altul o bombardeaza

| Adry05 a răspuns:

Când o vezi online poți să faci o glumiță de genu „acu stăm și noi pe telefoane" cu referire la seara aia laughing sau răspunde-i ceva relevant la vreun story. Relevant nu înseamnă „ce frumoasă ești" la selfie cu ea...

| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i in scris o invitatie la plimbare in 2, sau daca intrati din nou in legatura pe FB, ar fi indicat sa-i sugerezi sau propui in mod direct sa va intalniti undeva intr-un cadru placut. Poti fi sigur si convins in privinta faptului ca nu va veti plictisi, fiindca de regula apar cele mai diverse subiecte de conversatie. Bafta!

| cristimihailov a răspuns:

Da. Daca nu te bagi, o pierzi. Simplu.

| Florin62738 a răspuns:

Ai noroc mare barosane, poftim aici :

Buna, (dupa virgula pui numele ei, e esential sa faci acest lucru) sa stii ca in acea seara m-am simtit foarte bine alaturi de tine, esti o fata speciala si voiam sa te intreb daca nu ai vrea sa mergem la un film candva?

Sau alege tu cv, film, suc etc.
Nu stiu cum dsti voi fratilor de fete calumea ca la mine in oras is numa pitipoance daca nu ai BMW esti un nimeni, succes, si lasa rusinea deoparte ca doar o viata ai

| Adrian2323232 a răspuns:

Incearca sa o impresionezi sau Incearca sa o scoti in oras sau sa cauti subiecte de vorbit.