| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! Acum 2 saptamani am iesit in club cu un prieten bun, iubita acestuia si sora ei.Pe aceste fete nu le cunosteam nici macar din vedere, am facut cunostinta si dupa am mers la club. Drumul pana la club sau in club nu am vorbim cu vreo una dintre ele, doar cu amicul asta a meu. Dupa ce am iesit din club spre dimineata am mers undeva sa mancam, i-am platit consumatia fetei, na ca asa e frumos ci mai ales ca nu mai avea bani; si dupa am mers ca sa le ducem acasa pe fete. Stand in spate cu aceasta fata ( eram in masina) la un moment dat aceasta fata s-a asezat cu capul pe umarul meu si pe urma usor usor pe pieptul meu si m-a luat de mana, iar eu am inceput sa ma joc cu mana prin parul ei, o pupam pe frunte. Ajunsi in fata scarii de bloc a fetelor, aceasta fata care era cu mine in spate a spus ca vrea sa mai stea putin ca sta bine si ii place prezenta mea. Au mai stat cam 10 minute dupa care aceasta fata mi-a spus zambind ca ne vedem maine Andrei si m-a sarutat. Mie din prima vedere mi-a placut de aceasta fata, dar stand in spate cu ea am mai schimbat niste cuvinte si mi-a placut si mai mult. Din acea seara nu ne-am mai vazut( a doua zi cum a spus ca ne vedem nu ne-am mai vazut sau vorbit ), dar am gasit-o pe Facebook urmatoarea zi si i-am dat cerere ca sa vorbesc cu ea sa ne cunoastem, dar, este si un dar, au trecut 5 zile de cand i-am dat cerere si nu mi-a acceptat-o. I-am spus fratelui meu mai mic sa ii dea cerere sa vad daca lui ii accepta si i-a acceptat-o in nici 5 minute, dupa i-am spus si verisoarei mele sa ii dea cerere, si ei i-a acceptat-o. Atunci in club cu noi au mai mers si cam 7 baieti si nici acei baieti nu le cunosteau pe acele fete si a doua zi vad pe Facebook ca 4 din cei 7 baieti din club s-a imprietenit cu aceasta fata, dar eu nu...Am ramas wow cand am vazut ca lor le-a acceptat cererea, iar mie nu mi-a acceptat-o.Sunt dezamagit total, nu ma asteptam sa nu imi accepte. Oare mai are rost cumva sa mai incerc ceva? Sa ii dau mesaj pe Facebook chiar daca nu mi-a acceptat cererea? Nu prea ma lasa inima sa ii dau mesaj, adica ma tine ceva. Sau cum sa dau de ea? Sa ii dau si surorii ei cerere- iubita prietenului meu si sa vorbesc cu ea ca imi place de sorasa? Sau sa renunt? Eu chiar vreau ceva cu ea, dar deja vad ca am dat gres. Fata nu este miss univers ca sa nu am sanse la ea si nici eu nu sunt urat. Prietenul asta a meu a plecat in strainatate acum cateva zile, ca daca era in tara ii spuneam ca sa iesim iar noi 4 si faceam eu atunci ceva. Aceasta fata lucreaza ca barmanita la o terasa, as putea merge acolo si sa comand ceva si sa ma serveasca ea, sau sa stau cuminte? Fata nu era beata sau altceva de a reactionat asa atunci, sa ma sarute, nu bause nimic, eu eram ametit un picut mai mult. Deci, Renunt. Ce sa fac? Am 19 ani, iar fata 18.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca na vrut sa iti dea accept pe Facebook e clara, atunci probabil o luase valu, dupa s-a trezit, asa ca nu este curioasa de tine. Daca era curioasa iti garantez ca te cauta ea pe tine.Nu insista,nu-i scrie nimic,dupa se crede prea importanta,de aici si pretentiile astea cat china alea fetelor. Daca toti le periaza, vai ce frumoasa, esti, vai ce draguta esti si tot asa, fetele deja se cred printese, viseaza la cine stie ce.De vina cine sunt? Baietii, sau astia care tot insista, care se tot baga in seama chiar daca o femeie nu-i vor.Eu asa zic vezi-ti de treaba, daca e ceva te c auta ea, tu deja ai facut destul.Nu sta sa te rogi de o pitipoanca laughing asta pare din ce ai spus, da accept oricui numa tie nu.Ori vrea sa te faca catelusu ei, te tine in tensiune sa te faca sa te indragostesti de ea, ca dupa sa te duca in lesa laughing

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU trebuie sa renunti incearca sa o bagi in semama si sa iesi pe undeva cu ea.

| ShamelessQboy a răspuns:

Părerea mea este ca nu ar trebui ss o abordezi direct, da fa cumva sa intri in contact cu ea dar comporta-te mai cu indiferență, ca si cum nimic special nu s-ar fi întâmplat între voi, poate chiar ar trebui sa o faci geloasă.

| Iuliambt a răspuns:

Nu trebuie sa renunti.
Du-te acolo unde lucrează și încearcă sa vorbești cu ea ca nu ai nimic de pierdut. Dacă nu te va servi ea, te poți duce la ea sa o saluți. Nu încerca să pari obsedat sau prea interesat de ea. Vorbeste-i normal, intreab-o ce mai face și de ce nu a mai dat niciun semn având în vedere ca a spus ca vrea sa va mai vedeți, orice scuza ar baga răspunde-i relaxat ca e ok și ca nu
e nicio problema și atunci dacă vezi ca baga scuze aiurea și nu pare a fi interesata de tine termini conversația și pleci, dacă își cere scuze și are un motiv întemeiat, ii poți propune sa ieșiti undeva.

| Miguelito a răspuns:

Nu renunța la ceea ce îți dorești, ok? Du-te la cafenea și fii tu însuți, bag-o în seamă, dă-te la vorbă și vezi cum reacționează, după asta o să ai toate lucrurile clarificate. Succes