| curcubela a întrebat:

Am iesit cu un baiat la a doua intalnire. Am mers la un restaurant dar dupa aceea mi-a propus sa mergem la un film, la mine sau la el. Eu la inceput nu am vrut sa accept pentru era cam evidenta propunerea. Totusi, pana la urma am zis ca mergem la mine dar i-am subliniat faptul ca mergem numai si numai ca sa vedem un film. Acum incepe problemabig grin El, binenteles ca a inceput sa ma sarute si etc. etc. dar de fiecare data cand simteam ca intrece masura il opream. Chestia e ca imi place de el destul de mult si chiar ma simt atrasa de el. Si eu m-am abtinut cu greu sa ma limitez la sarutari dar nu pot sa fac mai mult pentru ca e prea repede si nu il cunosc indeajuns. Din graba si din atitudinea lui deduc ca vrea doar sex si atat. E o persoana plina de energie si genul de om care traieste clipa, de altfel asta imi tot repeta si mie in incercarile lui de a ma convinge sa mergem mai departe-sa traiesc clipa, ca in ziua de azi sa te culci cu cineva dupa a doua intalnire nu mai e ceva rau, ba chiar a folosit termenul "a face dragoste" ceea ce mi s-a parut binenteles prematur. Ce sa fac eu acum ca sa il fac sa ma vada si altfel decat ca pe o "bucata de carne"? ca se pare ca asta sunt eu pentru el. Pe de-o parte imi vine sa renunt la tot si sa ii spun ca pur si simplu nu suntem compatibili in ceea ce priveste caracterele noastre, pe de alta parte ma gandesc cat de bine m-am simtit cu el si n-as vrea sa pun punct. Sa nu imi spuneti sa incerc o simpla aventura ca nu vreau asta chiar deloc.

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Suntem oameni= fiinte rationale nu?
daca te-a chemat la el sau a vrut la tine nu inseamna ca si sarea pe tine; cred ca ai parinti pe acasa si astea. Nu te-ai gandit ca poate doar voia sa te cunoasca mai bine intr-un spatiu mai privat sa zic asa?
Cat nu a fost porc, nu ti-a zis "treci la aparat" nu vad problema. Plus ca daca nu vrei sa faci sex, nu o facithinking nu e ca si cum nu ai putea controla aspectul asta; daca o faci inseamna ca si tu ai vrut.
Asa ca daca tot bate apropo-ul zi-i ca tu nu te grabesti nicaieri si ca mergi pe alt sistem. Daca intelege, bine, daca nu, asta e. Mai usurel cu panicatul deci ca problema e ca trebuie doar sa ajungeti pe aceeasi lungime de unda.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca se precipiteaza si sa iti mai dea timp ca sal cunosti mai bine cel mult o luna apoi faci si dragoste doar e suficient timp el vrea sa profite de tine daca nu va accepta ce ti-am zis mai inainte

| lovenotsex a răspuns:

Din punctul meu de vedere vrea doar sa profite, dar daca tu il placi asa de mult, vorbeste cu el si spune-i ce crezi si ce fel de persoana esti, ce vrei de fapt de la el sau de la voi. Iar daca el nici nu va asculta sau va ceda tentatiilor mereu cand e cu tine inseamna ca si-a pus in plan sa te aiba la pat dinainte sa fiti impreuna, iar daca accpeta si te intelege si va trece timp atunci vei vedea daca este pentru tine. Spune-i direct si vezi atitudinea lui treptat sau chiar in acel moment.Chiar daca il placi eu zic sa nu-i oferi placerea de aventura si atat.Scz daca am zis ceva ce nu trebuie.Sa gandesti bine nu orbeste, ca vei avea dezamagiri.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai vb cu el si zii ca da ce asa de repede asta si u sa ne mai cunioastem si dupa mai vedem ce va urma daca te iubeste va astepta daca nu sunt altii

| ZapPy a răspuns:

Raspunsu e foarte simplu. Vrei relatie? Abtine-te. Vrei aventura(ai zis ca nu) atunci o faci. Depinde de ce vrei tu. Oricum din cate am citit, scoate mult bullshit pe gura tipu. Is de acord cu ce zice el in sensu de traieste clipa dar numai tu sti cate experiente ai avut inainte si de ce esti dispusa sa faci!

| wolfer18 a răspuns:

Daca ar tine la tine cum tii tu la el, te-ar intelege, si te-ar "astepta" pana ai fi gata. Daca te vede ca pe o bucata de carne, atunci ar fi mai bine sa-ti creasca picioruse si sa fugi.Momentele alea frumoase, in primul rand conteaza ca le-ai trait, in al doilea rand, le vei retrai inzecit cu cineva care tine cu adevarat la tine pe viitor.

| FunkYboy a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita si spune-i ca il anunti atunci cand esti gata de a face sex. Spune-i cu blandete. Poate chiar te iubeste dar asa e el. Poate ca el crede ca e normal sa faci dragoste la a doua intalnire. Tu trebuie sa il faci sa inteleaga ca o fata se daruieste cuiva in care are incredere totala! sa nu ii spui cum am scris eu fiindca o sa inteleaga ca nu ai incredere in el deloc. Spune-i doar ca nu esti pregatita, dar fa-l sa priceapa ca il iubesti.

| linutza a răspuns:

Uite ce faci. nu te lua dupa val. nu trebuie sa te supui dorintelor lui. caci ca de obicei cum obtine ce vrea nu mai are interes. nu spun sa renunti la el. intilnitziva in locuri publice ...si evita intilnirile acasa la el sau la tine...credema inevitabilul este ft aproape cind sunteti doar voi -asigurate ca este El si nu tear lasa (sincer nu cred ca te place sau ceva de genul asta. vrea doar inca o fata pentru colectzie) in caz contrar nu era sa se dea la tine la a 2 intilnire
mbon fa si tu o concluzie si ai grija de tine ...Bafta! happy

| curcubela explică:

Pentru stresu: n-am parinti pe acasa ca-s studenta in alt oras. de fapt asta e si motivul pentru care a inclinat sa mergem la mine mai de graba decat la el.

| NuAmHabar a răspuns:

Pai daca el te ar place cu adevarat ar fi respectat decizia ta de a nu merge cu el acasa, e evident ca el te vede ca pe "o bucata de carne". Tu nu trebuia sa te lasi convinsa de el si sa mergi cu el acasa, acum crede ca esti usor de manipulat, trebuie sa ai mai mult a grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa_i un sex oral ca sa te tina minte...sa umble el dupa tine