| PainMax1985 a întrebat:

Am iesit la intalnire cu o fata si ea pe tot timpul cat am stat si am mancat o pizza s-a plans ca viata e nasoala si chestii din astea depresive, eu am incercat sa schimb subiectul dar nu cred ca mi-a iesit. Despre ce sa vorbesc cu ea daca ne mai intalnim pentru a o face sa iasa din stare?

13 răspunsuri:
| moniquah a răspuns:

Sa o indemni sa mearga la psiholog. crede-ma cu astfel de persoane nu ai sorti de izbanda... am si eu o colega si la fel e si stau noptile sa incerc sa o scot din starea carea e, dar degeaba. de un an vb despre aceleasi chestii

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca nu esti numai tu raspunzator de conversatie, ci amandoi. Daca simti ca ai fost prea subtil cred ca poti stabili cu ea de comun acord sa nu abordati cat sunteti impreuna subiecte dureroase si apasatoare pentru ca vrei ca ea sa faca legatura intre tine si timpul petrecut impreuna ca fiind ceva agreabil, nu o vreme cand se spun si se reinvie chestii neplacute si dureroase. Poate reusesti, de fapt sper asta.Numai bine.happy

| Danzell a răspuns:

Romanul si mersul la psiholog e ca dracu si aghiasma. asta nu o sa incurajeze pe nimeni.

Eu as incerca sa o fac sa realizeze ca viata nu e asa de trista. ci doar si-o face ea trista.
Schimbatul subiectului nu ajuta pentru ca ii arata ca incerci sa eviti problema ei.
Are nevoie de un prieten caruia sa i se poata destainui.

Intreab-o de probleme propune-i solutii si impinge-o de la spate atunci cand solutiile sunt simple dar nu vrea sa le faca.

Depinde, fiecare persoana reactioneaza la anumiti stimuli. daca un copil reactioneaza cand ii dai o bomboana ca sa se apuce de invatat, la adulti nu e foarte diferit, doar stimulul.

| dragodana a răspuns:

Salut! De fiecare data cand vezi ca o ia pe fagasul depresiei schimba subiectul si nu te abate de la el. Vorbeste incontinuu.Stiu ca e naspa, dar, poate asa, o faci sa vada ca exista si fericire nu doar lacrimi.
Daca o tine pe a ei da-i papucii.
Suntem construiti sa ne atasam de persoane vesele si sa le ocolim pe cele triste.
Oricat ti-ar placea fata respectiva trebuie sa tai raul din radacina si de la inceput.
Succes!

| sensualus a răspuns:

Mda... pare ca i-ar place s-o consolezi in pathappy

Răspuns utilizator avertizat
| Karlitta a răspuns:

Invit.o la o taiere cu lama.O sa te adorelaughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Yoanna15 a răspuns:

Sfatul meu : Duo undeva, ia-o in brate, mangai-o, alint-o cat poti tu de bine, tin-o de mana, sarut-o usor pe gat, lasa-i cate un semn pe gat sa nu te uite usor ca ai fost langa ea... iti zic eu asta relaxeaza, ca subiect de discutie pentru ea ar merge sa ii zici de expemplu cateva traznai din copilaria ta, sau daca ai fost perfect si nu ai facut traznai inventeaza si uh k te-a batut mama ca ai facut nu stiu ce prostie. Faua oarecum sa rada. Sper ca ti-am fost de ajutor :*. Funda? :d :X

| KryssyKryss a răspuns:

Ajut-o dandu-i sfaturi.Din moment ce ti-a zislucruri din acestea pesronale inseamna ca ea gaseste alinarea ...cum sa zic...prin sfaturile tale.Nu inxerca sa eviti subiectul pentru ca o sa se simta neglijata si fara speranta.

| Geoalx a răspuns:

O intrebi ce mai face, ii zici ca arata mai bine de fiecare data cand o vezi, e superba, chestii dintrastea, sper ca te.am ajutat. Funda?

| Weirda a răspuns:

Fa-i complimente. Si contrazice-o daca se vorbeste de rau.

| RAlexx a răspuns:

Nu schimba subiectul! Insista pe subiect cat are interesul, vorbeste cu ea si demonstreazai ca se inseala.