| zSchizophrenic a întrebat:

Am impresia ca traiesc in trecutul iubitului meu.Nu stiu ce sa zic, ce sa mai cred.Am impresia ca orice melodia aculta se gandeste la ea(mai asculta si melodii care au legatura cu o persoana din trecut,stiti la ce ma refer).I-am mai spus asta,dar el sustine ca a uitat-o,ca se gandeste doar la noi,ca pe mine ma iubeste. Poate ca il iubesc prea mult si nu vreau sa il pierd, NU STIU! Ati trecut vreodata prin asa ceva? Ce ati facut? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cat timp nu mai vorbeste cu ea, nu cred ca ai o problema. Daca ai posibilitatea, evita muzica respectiva, inlocuieste-o cu "a ta" dar nu face din asta un motiv de discutii si nu sta stressata. Ai mai putea sa incerci sa asociezi multe melodii cu tine, fa gesturi frumoase cand le asculta, fa-l sa se simta bine.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei dori sa-l subjugi sau sa-l transformi intr-un "sclav"gresesti foarte profund. Il vei pierde in momentul in care nu va mai suporta dadaceala sau lipsa ta de incredere in tot ceea ce face. Barbatilor trebuie sa li se aprobe multa libertate daca nu doresti sa si le "acorde "chiar ei.

| zSchizophrenic explică (pentru corbulalbrosu):

Niciodata nu mi-a trecut prin gand asa ceva.El imi spune ca ii las prea multa libertate si ca nu imi pasa, deci nici vorba de ce spui tu.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca esti putin paranoica. Ai grija, o femeie geloasa e foarte obositoare. E posibil sa-l indepartezi prin asta.

| zSchizophrenic explică (pentru Alcyon):

Lui nu i-am aratat niciodata ca sunt geloasa.Si nu pot spune ca sunt, eu nu ma vad geloasa, nu stiu cum se vede din afara.

| Lawliet14 a răspuns:

Bine spus, AI IMPRESIA. Melodiile sunt majoritatea "de dragoste". Mai bine i-ai arata ca il iubesti! Eventual l-ai si vindeca, dar intre voi se pare ca nu exista comunicare sau e exact cum zice el si nu te minte cu nimic.

| zSchizophrenic explică (pentru Lawliet14):

Nu mai e cu fata aia de doi ani.Si exista comunicare intre noi, doar ca nu stiu eu ce sa cred.Pe fata aia mi-o vorbeste "de rau" si imi spune ca nu se compara cu mine, ca sunt mult mai buna ca ea.E complicata situatia!

| JustinDaniel a răspuns:

Da, asta inseamna obsedat ( adica il iubesti foarte mult si nu pot sa scapi, si ai mereu gandu la el happy ) Asta poti sa scapi daca gasesti alt baiat sau o prietenea sa te ajute sa scapi.