| Grigore1239 a întrebat:

Am in clasa o fata care tot se uita la mine.Si eu ma uit la ea.O plac foarte mult, o visez in fiecare noapte.Dar nu stiu daca ma place cu adevarat.Noi nu vorbim deloc, desi suntem in aceeasi clasa.Mie mi-e rusine sa vorbesc cu ea ca sunt balbait(cred ca stiti ce insemna asta. Abia pot vorbi(citesc 4 randuri de scris in 2 minute)).Nu ma pot abtine sa nu-i privesc ochii aia frumosi ca stelele.Ahh, nu stiti ce frumoasa e fata happy.Ea sta cu un baiat in banca care imi dau seama ca il cma place.Acea fata(nu stiu de ce) tot isi aranjeaza parul..Asta fac fetele cand le place de un baiat? Iis aranjeaza intr-una parul? Si uneori o vad ca sta pe ganduri...Astept raspunsuri!

6 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Scrie-i sau vorbeste cu ea daca esti mai indraznet daca nu spui ce ai pe suflet de unde ai vrea sa stie si sa reactioneze?

| RAY a răspuns:

Si ce astepti apocalipsa ca sa vb in rai? comunica cu ea cu curaj ca nu te manca, important e sa incerci crede-ma vb din propie experienta

| Ycu a răspuns:

Ce zici daca i-ai scrie pe facebook sau messenger si daca vrei sa fi si putin romantic si dragut in acelasi timp poti sa ii scrii un bilet care sa il bagi intr-un plic pe care sa il pui intr-un caiet al ei sau chiar in ghiozdan ca atunci cand ajunge acasa sa il citeasca, si dupa ce o sa iti afle sentimentele, daca acestea vor fi reciproce va incerca sa vb ea cu tine, daca se va feri de tine inseamna ca ori e timida ori ti s-a parut tie ca te place. Faza cu balbaitul se pot rezolva prin exercitii de dictie, cand esti singur acasa pune mana pe un ziar sau o carte, si priveste-te in oglinda si incearca sa citesti asa macar 10-20 de minute de pe zi, dupa cateva luni o sa vezi ca o sa vorbesti mult mai bine. O zi buna iti doresc.

| darklove354 a răspuns:

Nu ne a parat.Pot sa-si faca parul ca asa le-a venit lor.Iar statul pe gandurii...cine
poate stii? Poate se gandeste la tine (daca se tot uita la tine)sau se gandeste la altceva, altcineva. Sfatul meu ar fi sa incerci sa nu te mai balbai(gandeste-te de mai multe ori la ce vrei sa spui sau ia-o pe alta cale mai accesibila).In privinta fetei...ai putea si tu sa te uiti la ea putin mai insistent sau ai putea sa rogii pe un prieten adevarat sa intrebe daca te place...
Succes!(stiu ca este mai greu, dar incearca sa faci ce-ti spune inimalaughing )

| Hy_Mattyas_1992 a răspuns:

Daca iti place pune piciorul in prag si du-te si vorbeste cu ea..doar nu o sa te manance

| 00Misaki00 a răspuns:

Pai, daca o placi ar cam trebui sa incepi sa vorbesti cu ea, ar trebui sa incerci sa te apropi un pic de ea si sa nu iti fie rusine ca te balbaiwinking Ca altfel nu o sa se intample nimic asa din senin. Faza cu parul, nu stiu ce sa zic... eu nu prea cred ca ea isi aranjeaza parul fiindca ii place un baiat sau nu. Tu trebuie sa ai incredere in tine si sa ii vorbesti! succes cu ea:*