| Supradoza.De.Vise.Interzise a întrebat:

Hey!
Acum o saptamana - doua la scoala eram cu prietenele si barfeam si vine si o colega Laura (care este grasutza ) si eu ii zic ca nu vad de ea, ca imi strica imaginea .chestii de genu [stiu ca e urat din partea mea dar era in gluma ] big grin si o prietena ma intreaba : " La cine te uiti, la Cezar? " .eu am ramas surprinsa chiar la acel baiat ma uitam whistling... iar prietena cea mai buna m'a intrebat daca imi place de el .eu am raspuns da (era o minciuna, nu imi placea tipul ) si am zis : " E vina lui ioana! Ea m'ia bagat in cap tot felul de prostii! Ca vai e dragut chatterbox ca are un zambet frumos, skateboardul si mama cum se da cu el. ii mai place si TH." si dupa o pauza zic: 'uite ce dragut zambeste si cum i se misca parul :X "... Timp de o saptamana am zis ca e adorabil ca nu stiu ce chatterbox .prietena cea mai buna zicea ca e urat[ei ii plac alt gen de baieti cei mai cocalari tipul ala e rocker ] tongue... dar nu este are un zambet dulce, un par super frumos :X etc
Chiar am inceput sa il visez sad.
Intr'o zi i'am spus prietenei mele ca nu imi place Cezar si a doua zi am spus fara sa ma gandesc mult."uhhh dar e adorabil " prietena mea a zis ceva de genu " Parca nu iti placea " dar dupa ce am zis ca nu imi place am inceput sa il visez des am inceput sa ne zambim etc .si cred ca il plac .si pun accentul pe cred...
Intrebarea mea ar fi :... oare mie chiar imi place de acest baiat sau acele vorbe dragute care le spunea o prietena despre el cand ii placea ma fac sa cred ca e dragut?
Dar eu de abia ca ma pot abtine sa il privesc si in fiecare seara ii visez zambetu si pe el sad.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai sigur il placi daca il visezi si il tot privesti, te-ai indragostitlove struck... dar ai grija cum procedezi mai departe, intereseaza-te de el la colegii lui sau cineva care il stie mai bine, intreaba una-alta de el, apoi vezi tu cum faci sa il atragi, succes!

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ce aiurealaughing.
Cred ca il placi, nu degeaba il visezi si nu te poti abtine sa il privesti.
Dar fi atenta cui ii spui asta si nu mai fi asa nehotaratahee hee.big grin

| daniDeeDee a răspuns:

Cineva s-a indragostit.

hihi... happy

| gabriela_3062 a răspuns:

Il placitongue...nimic mai mult. o sa-ti treaca.totusi ai grija... pup

| imortal a răspuns:

Suna a: " i'm in love " sper ca am scris bine big grin...scumpi, e numai si numai, al tau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din gluma ai ajuns sa-l placi:]Logic ca sh parerile priet tale despre el te-au influentat dar dupa semne(care sunt destul de vizibile)cred ca incepi sa-l placi.Pt inceput, incearca sa te imprietenesti ca cei din gasca lui, sa afli ce preferinte are sh apoi sa spargi gheata ca o conversatie de genul "ce vreme de rahat"

Baftawave

| Supradoza.De.Vise.Interzise explică:

Dar nu pot sa vb cu colegii lui sad!
In a 5 a cand imi placea de un baiat din clasa lui Cezar nu stiu cum au aflat colegii mei si clasa lui cezar si acel baiat si toata scoala stia de noi laughing).