| popcorn a întrebat:

. Am in clasa o foata foarte draguta si eu o plac. Ne intelegem foarte bine. As vrea sa stiu daca si ea ma place si sa fim impreuna, dar nu stiu cum s-o intreb. Oare nu voi primi un raspuns negativ si voi strica prietenia cu ea? Totusi o vad in fiecare zi...deci va fi nasol. In timpul liber ies afara cu ea si prietenele ei dar niciodata nu am vorbit pe tema aceasta. Dar problema cea mai mare e.nu am mai avut niciodata o prietena si nu stiu cum sa procedez. Vreau multe raspunsuri

3 răspunsuri:
| AdElA96 a răspuns:

Buna pai avand in vedere ca voi doi iesiti pe afara inseamna ca si ea simte ceva pentru tine. Eu zic sa dai frau lber sentimentelor si sa lasi totul sa decurga conform destinului dar ai putea sa discuti mai mult cu ea sa ii mai faci un compliment sa incerci sa fii langa ea in momentele dificile si daca ai curaj poti sa ii spui ca o placi si vei afla daca sentimentul este reciproc iar daca este un raspuns afirmativ atunci ii propui daca nu ar vrea sa fiti impreuna si sati linistit daca nu ai niciodata nicio prietena nu inseaman ca nu o sa te descurci acum. Mult succes.

| cetrist a răspuns:

Spune-i direct, altfel o sa regreti.

| Ralucutza_6534 a răspuns:

Fetelor le plac baieti car au curaj de a le intreba asa ceva si se simt flatate cand afla ca cineva le place. Ar trebui s-o intrebi (fetele in general nu isi bat joc de baieti pe tema asta, crede-ma ca stiu) uri cum cred ca te place! Good luk! Sa ne spui cum a mers! chiar sunt curioasa...