| popcorn a întrebat:

Am in clasa o foata foarte draguta si eu o plac. Ne intelegem foarte bine. As vrea sa stiu daca si ea ma place si sa fim impreuna, dar nu stiu cum s-o intreb. Oare nu voi primi un raspuns negativ si voi strica prietenia cu ea? Totusi o vad in fiecare zi...deci va fi nasol. In timpul liber ies afara cu ea si prietenele ei dar niciodata nu am vorbit pe tema aceasta. Dar problema cea mai mare e.nu am mai avut niciodata o prietena si nu stiu cum sa procedez. Va rog ajutati-ma big grin

4 răspunsuri:
| Amelie_2576 a răspuns:

Daca ti-e teama sa fii prea direct, exprimandu-ti sentimentele, poti face ceva mai subtil, dar eficient. Invit-o undeva: in parc, la un suc. Spune-i asa: "Ti-ar placea sa mergem dupa ore in parc/la un suc? Stiu un loc frumos. Daca nu vrei, nu-i nicio problema. Inteleg." In acest fel, nu risti nici sa te faci de rusine/sa te simti prost, nici sa respingi fata. Succes si curaj! Daca fata e zambitoare si amabila in prezenta ta, sunt multe sanse de reusita.

| adynutza_2816 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii tu insuti cel mai bine e sa fii sincer si sa vb deschiss cu ea dar tine minte doar voi doi asa poate nu o sa ai emotii. asa ca succes

| OFM a răspuns:

Intrebao cand sunteti singuri daca vrea sa fiti mai mult decat niste prieteni si zii ca daca va raspunde negativ macar sa ramaneti prieteni.

| Lucian_1592 a răspuns:

Salutare, din ce spui tu, este evident ca te place (mai ales ca petreceti atat timp impreuna). Incearca cand esti tu singur cu ea sa-i spui ce simti si ca o placi si ca vrei ceva mai mult ...nu doar ca "amic" incearca-ti norocul... chiar nu ai nimic de pierdut.
Fii dragut cu ea, i-ai o floare, du-te intr-un parca undeva... si spune-i ca vrei sa fii cu eatongue
Succes.