| MihayxD a întrebat:

Am inceput sa fumez marijuana de cateva zile. Am primit sfat de la cativa prieteni sa continui sa fumez dar sa nu fumez prea mult adica sa devin dependent. Eu nu simt ca sunt dependent cand imi ofera altu nu accept. Am fumat doar 1 joint in 5 zile. Prietena mea este de acord cu asta. Asta dovedeste ca ma iubeste cu adevarat?!
Fara gluma sau caterinca Cel mai bun rasp funda!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Mai,railor! Nu inseamna ca fata nu tine la el!
Inseamna ca stie cum sunt alea, si oricum si daca nu te lasa, tot o sa iei de la prietenii tai, asa ca decat sa iei pe ascuns, mai bine sa iei pe vazute.
Marijuana e buna, e foarte buna. Dar dupa cateva zile simti sa iei din nou, apoi nu te mai multumeste, vrei ceva mai tare pentru ca nu mai traiesti efectul dorit, si atunci treci la ceva mai tare: si tot asa.
E fata dewsteapta si stie ca nu este cale de intoarcere. Tine la tine pentru ca te lasa in pace.

Sincera sa fiu, bag mana in foc ca vei ajunge dependent.
Au mai spus multi "ce?! ca ma pot lasa oricand vreau", dar nu au incercat niciodata si nu au reusit niciodata, de aia oameni spun ca, chestiile astea nu sunt bune. Pt ca e dovedit 1000% ca asa e.

11 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu una nu as fi de acord. happy
sti acum nu esti dependent. insa cu timpul o sa fii. o sa vrei din ce in ce mai ult. si nu doar marijuana.
persoana care te iubeste ar trebui sa iti vrea binele si dupa parerea mea faptul ca fumezi marijuana nu mi se pare un lucru bun.
tu faci ce vrei. e viata ta.
dupa parerea mea prietena ta nu cred ca stie foarte multe despre subiectul asta ori nu prea o intereseaza ce se intampla cu tine. thinking
acum nu esti dependent si poti sa te lasi usor de ele.
insa in ani de zile vei deveni dependent si sfarsitul nu e foarte placut.
crede-ma am un caz in familie si stiu despre ce vorbesc.
cum am mai zis, e viata ta, tu alegi ce faci. happy

| liviu42 a răspuns:

Buni prieteni ai de sfatuiesc sa continui sa te droghezi si prietena ta se drogheaza? Te iubeste la nebunie o sa ajungeti vai de CAPUL vostru, mai rau ca aurolaci din toata tara asta.

| Marijuana a răspuns:

In primul rand poate acum nu simti ca esti dependent, dar in timp o sa devii sigur daca continui asa.
In al doilea, prietenii tai nu se pot numai prieteni deoarece te indeamna la lucruri tampitewinking.
In al treilea rand iubita ta te iubeste, da` nu prea.E de apreciat faptul ca ti-a respectat decizia de a fuma marijuana, dar daca te iubea cu adevarat nu te lasa sa faci acest lucru rau pentru tine si sanatatea ta.

Cand o sa vezi numele meu o sa-ti aduci aminte de faptul` ca ai pofta de un joint, din pacate...

| 4l3x a răspuns:

Daca te'ar iubi nu ar fi de acord, pentru ca daca te'ar iubi si'ar dori ce e mai bun pentru tine, deci daca te lasa sa fumezi marijuana, nu prea isi doreste binele tau big grin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cand m-am apucat de fumat (tutun normal) ziceam : a, eu nu sunt dependent! Ma pot lasa oricand. Si am fumat pana m-am simtit rau. Cand a fost sa ma las mi-au trebuit ani de zile sa pot. Daca prietena te-ar iubi te-ar ruga sa nu mai fumezi. Dependenta vine pe nesimtite.

| MihayxD explică:

Eu sunt cam emo. Si ea. Mam lasat. Si nu mai vreau asa ceva in viata mea. Dar nu renunt la fumatul normal. Ms la toti pentru sfaturi!

| loveispain a răspuns:

Prietena ta poate iti da libertate si poate tine la tine dar nu vrea sa ai u inpresia ca te controleaza.e viata ta in joc.la ce te ajuta daca fumezi porcariile alea? te ridica pana la cer sau ce? parerea mea e ca nu stii unde vei ajunge din cauza asta.si vizavi de asa zisi tai prieteni daca ar tine la tine nu ti-ar da asa "sfaturi constructive". revi pe drumul cel bun acum cat inca mai ai timp gandeste-te la toti cei din jurul tau care chiar tin la tine.nu cred ca le vrei si lor raul.nu face ceva daca nu vrei cu adevarat.nu o face doar ca sa te considere prieteni tai un tip smecher. sper ca te-am ajutat.

| Liviu_2320 a răspuns:

Parerea mea e ca a zis ceva de genu "ok daca asta vrei tu sa faci ok, e viata ta" nu e neaparat ceva ca tine sau nu la tinewinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu te iubeste, asteapta sa te faci tu muci si sa se duca cu altul.

| Adynutzaa a răspuns:

Buna,nu sunt in masura sa te judec dar parerea mea este ca ar trebui sa nu mai fumezi iar in ceea ce o priveste pe prietena ta as dori sa iti pun o intrebare la care sa iti raspunzi tu singur, pentru tine.nu trebuie sa imi dai mie raspunsul: Tu iti doresti langa tine o persoana careia ii pasa de tine si de viata ta, sau o persoana careia ii este indiferent daca intr-un viitor acele tigari o sa iti faca rau? Dragostea adevarata se vede in grija care i-o porti celui de langa tine.Asta este parerea mea.O seara placuta!

| Alexandru_Marius_Dinu_1996 a răspuns:

Ba fratilor e bine sa fumezi marijuana asa ca nu te lasa fratik