| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o fata cateva zile pe Facebook, dupa care vazand ca ne intelegem si tot flirtam, i-am propus sa ne vedem la mine in oras daca tot urmeaza sa ajunga peste cateva zile.

Mi-a dat absolut prin tot ce a facut de inteles ca e interesata in directia aia.

Cu o zi inainte sa ne vedem pe timp de nopate, am avut un apel de 1 ora si jumatate in care mi se confirma ca e interesata, ca si ea ma place.

A doua zi cand ne-am intalnit acelasi lucru, parea interesata si ca ma place, am stat 2 ore si jumatate, ba chiar si gestul pe care l-a facut cand ne-am despartit a parut interesata.

Mi-a scris si in urmatoarele zile, semn ca e interesata.

Cand am intrebat-o vineri in timp ce era in drum spre orasul ei cand se intoarce, mi-a spus ca recuperarea dupa operatia de la genuchi despre care imi spusese, va dura cel putin 6 luni si nu se intoarce mai rapid decat atat.

Dupa care mi-am dat seama ca trebuie sa lamuresc lucrurile si i-am spus ca eu am simtit ca e vorba de mai mult intre noi doi.

M-a intrebat ce inseamna mai mult si eu i-am spus de relatie si am intrebat-o daca sentimentul e reciproc.

Mi-a spus ca nu e reciproc, asta daca nu ma refer la o relatie de prietenie.

Am intrebat-o daca a fost ceva legat de fizicul meu, de mine ca persoana, daca nu vrea ea ceva serios sau pur si simplu nu sunt genul ei.

Mi-a spus ca e la munte si imi raspunde abia maine, azi de fapt ca e trecut de 12.

De ce a facut toate astea daca stia oricum ca nu ne mai vedem si de ce sa astept atat pentru un raspuns simplu?

Poate voia doar o aventura, doar sa ma cunoasca, poate considera ca nu are sens sa-mi spuna ce e de fapt pentru ca oricum nu ne mai vedem, sunt mute posibilitati.

Voi ce credeti?

Vreau opinii si le apreciez pe toate, va multumesc tare mult!

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ceva s-a schimbat in timpul sau dupa intalnirea pe care ati avut-o. Pana sa va intalniti, eu sunt sigur ca voia mai mult de la tine decat o simpla relatie de prietenie. Cand te-a intalnit, si-a dat seama ca de fapt nu te place. Din ce motiv? Nu stiu.
Una peste alta, eu zic sa nu-ti bati capul. La ce-ti foloseste raspunsul ei, pe care ce sa vezi, e la munte si nu ti-l poate da momentan (really?!)?
Mie mi-ar fi de ajuns ca o femeie sa-mi spuna ca sunt bun pentru o relatie de prietenie, dar nu si pentru una amoroasa, ca sa nu mai vreau sa aud vreodata de ea. "Nu sunt indeajuns de bun ca sa iti fiu iubit?! Atunci, du-te dre@cu'!"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se cheamă să ghicești gândurile. Sport periculos. Ea ți-a spus clar.

| mihai69 a răspuns:

E la munte după o operație la genunchi? E cam cusută cu ață albă...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Căuta aventură. Se putea lega între voi doar o "prietenie" cu beneficii, adică e panaramă și îi place să aibă câte unul la fiecare colț, care să pună pwlla pe ea la semnalul ei.
Nu pare genul care să răspundă la apel, se petrece totul la comanda ei.
Deci, e doar o aventură plictisitoare, are încă 20 ca tine, care o alimentează constant cu validare.
Vezi-ți de drum.

| Celcestietot a răspuns:

E o persoana indecisa, imatura, nu ai vrea asa ceva langa tine. O femeie care se respecta nu baga scuze penibile cu operatii sau mai stiu eu ce, ti-o spune frumos ca ea cauta altceva. Nu mai sta cu gandul la ea, e mai bine asawinking.

| Emma30555 a răspuns:

Nu a fost reciproc, întâlnirea a fost ok pentru tine dar pentru ea probabil nu a fost la fel. Poate te a plăcut cât de cât dar poate ca a vrut doar sa iasă din rutina, poate si are pe cineva dar în acel moment era supărată pe el și apoi s au împăcat, poate a vrut doar sa te cunoască pe moment. Faptul ca tu deși ai văzut o doua ore deja te gândești la o relație serioasa poate spune și despre tine ca te grăbești prea mult și nu ai răbdare sa cunoști o fata treptat și sa înțelegi cu adevărat încotro se îndreaptă povestea. Nu e bine sa te arunci din prima, cealaltă persoana poate nu gândește la fel ca tine, un aer mai detașat poate ca e mai de bine decât sa consideri ca după doua ore gata e și relația.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Nu aveam de gand sa-i spun asta, aveam de gand sa mai iesim si sa ne mai cunoastem. Insa ideea ca n-o mai vad cel putin 6 luni sau poate niciodata, m-a facut sa ma intreb ce a vrut de fapt si asta e toata dilema mea nu faptul ca as fi refuzat ci doar ce a vrut. Multumesc!

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles dar de fapt nu ar trebui sa ți pese prea mult. Asta e ideea. Nu contează de ce nu a mai vrut, motive pot fi multe. De la faptul ca nu vroia o relație pana la faptul ca poate are prieten sau poate i s-a părut ca distanta problemele de sănătate sunt un motiv de a da înapoi, dar nu contează. Din câte am înțeles voi v ați văzut la o cafea, nu știu dacă a fost mai mult între voi, dacă a fost chiar mai mult decât o simpla ieșire probabil cauta o aventura. De regula nu fizicul este problema având în vedere ca te a văzut și pe camera, probabil sunt altele și a considerat ca nu va potriviți. De exemplu poate ești un băiat linistit dar ea considera ca se potrivește mai bine cu unul mai agitat, sau subiectele abordate i s au părut prea simple ea având cunoștințe mai sofisticate, am dat niste exemple. Dar e greu sa ți dai seama ce e în mintea unui om

| alexalx1234 a răspuns:

Și-a bătut joc de tine, nimic mai mult. Fetele mai fac de-astea.

| Mopmop a răspuns:

Foarte multe detalii ai dat insa nu destule.
Cel mai important ar fi daca ai intrebat-o daca are prieten.
Revenind, ar fi cam n luate cate 100 motive pentru care reactionat asa.
Ce imi vine in minte la cele descrise de tine ar fi faza cu operatia.
Posibil cu gandul la asta a cautat un fel de consiliere psihologica sa ii zicem.
A gasit in tine o persoana care i-a redat putin increderea... asta daca am inteles ca operatia a fost motivul venirii ei in orasul tau.
Sfatul meu este sa o lasi asa cum a cazut si sa mergi mai departe.
Cauta alta fata. Si cum a zis un prieten mai sus, nu te arunca dupa 2 zile cu ganduri gen sotie, 2 copii, gradinita scoala etchappy
Trece asta la o experienta si pe viitor fii si tu mai rabdator sa cunosti cu adevarat persoana din fata ta!
Sarbatori faine iti doresc!

| RainbowD a răspuns:

Salut. Din punctul meu de vedere, te-ai grăbit unpic să îi spui ce simți, cel mai probabil s-a speriat. Oricum, că să cunoști persoana e nevoie de câteva întâlniri, abia după îi spui ce simți pentru ea.
Legat de cele 6 luni, eu procedam în felul următor: mergeam să o vizitez eu. (din câte am înțeles, sunteți din orașe diferite).

Sincer să fiu am avut și eu 2 relații de la distanță, de durată chiar, dar nu a fost să fie.

Oricum, e o experiență. Cel mai important este să înveți lecția din această experiență și să mergi mai departe. Nu trebuie să te învinovățești că din cauza ta nu a mers. Nu, pur și simplu nu a fost să fie. Era mai dureros dacă se ajungea la o relație stabilă chiar, în care ambii să investiți pe plan sentimental, apoi să se rupă totul. Și în general cu relațiile de la distanță e ceva mai greuț, dar nu imposibil.

Toate cele bune. Și nu în ultimul rând sărbători fericite alături de cei dragi ție. happy

| felixf a răspuns:

Persoana avea nevoie de sprijin sufletec pentru operatie sau postoperatie. Oare e asa de greu sa fim prieteni? Tot timpul vrem doar sa ne-o tragem. Prietenia si vorbitul e mai de [pret decat sexul. Daca vrei o fata in pat atunci ai nevoie sa povestesti cu ea, uneori mai mult alteori mai putin. Du-te mai departe. Ea iti va mai scrie, ascult-o si atat. Incurajeaz-o. Ai o inima mare si nu una egoista cu sentimentele, poat intr-o zi vei fi rasplatit! Se numeste Karma. Esti testat nu doar de persoana ci si de univers.