| Nikolletta a întrebat:

Am luat Escapelle (pastila de a 2 zi) cateva zile in urma aproximativ 5. Azi mi-au aparut scurgeri de sange si mici dureri ca la menstriatie.
Cum ar trebui sa reactionez?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarile slabe cantitativ de culoare rosie ca cea care provine dintr-o rana si care de regula deci si acum este posibil sa se produca pe parcursul a 2 maxim 3 zile rteprezinta o reactie adversa, de aparare a organismului fata de ''invazia'' de hormoni sintetici care deregleaza activitatea hormonala normala proprie, din aceasta perioada. Nu se poate face absolut nimic si nici NU se poate interveni in vreun fel pentrua reduce, diminua sau a elimina aceste manifestari. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Citeste prospectu, aceste fenomene sunt normale + multe altelewinking

| Necunoscut112 a răspuns:

Să te ţii de c*r şi să sari in sus.