| Anonimă1231 a întrebat:

Acum două săptămâni am avut un prim act sexual (dezvirginarea). Nu a durat mai mult de 5 minute toată chestia, doar că nu sunt sigură dacă acel lichid preejaculator te poate lăsa gravidă. Inainte de începerea actului sexual, el s-a dat pe penis cu ceva spray care amorteste zona lui astfel încât să nu se termine. Nu am folosit prezervative pentru ca el fiind bolnav cu inima nu avea voie. Așa mi-a spus el cel puțin. Urmatoarea zi, m-am dus la farmacie si am luat pastila de a doua zi "Escapelle" și după ce am luat-o m-am pus să dorm ca sa nu mi se facă rău. Următoarele două-trei zile au fost niste mici sangerari, adică niste pete si după aproximativ o săptămână au început niste mici dureri de stomac ( m-au ținut o oră ) și o zi in care m-a durut capul si aveam o stare de greață, aceste efecte fiind de la pastilă. Singurele scurgeri pe care le-am avut au fost de culoare albă, fără miros si cateva de culoare transparenta. Este posibil să rămân însărcinată după toate astea, chiar daca nu a ejaculat in mine și chiar dacă nu a durat nici 5 minute totul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de minciuna sfruntata si gogonata, inventata privind boala de inima care nu-I permite sa foloseasca prezervativul, te-ai comportat intr-un mod incalificabil de iresponsabil in privinta folosirii pastilei blestemate si nenorocite Escapelle. Daca ai fi avut chiar si minima informare CORECTA in privinta lichidului preejaculator, in mod sigur NU ai fi folosit acea pastila blestemata pentru a nu-ti nenoroci sanatate pe termen lung. Iar in privinta LICHIDULUI PREEJACULATOR am raspuns tuturor celor care cu totul gresit vehiculeaza pareri/idei false si eronate in privinta acestui lichid, si acestea ar fi cele care urmeaza. Pentru informarea corecta atat a ta cat si a celorlalte persoane lipsite de cunostinte medicale corecte trebuie sa afli ca acel lichid este inofensiv, are atat rolul de a lubrifia glandul (capul ****) cat si rolul de a usura decalotarea (belirea) penisului, dar principalul si adevartul sau rost este cu totul altul si anume cel de a curata uretra (canalul) din penis de eventuale ramasite/urme de URINA, in vederea inlaturarii aciditatii din uretra si asigurarea unui mediu propice vietii cu pH-ul neutru, pentru ca in cazul in care s-ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma, viata si calitatea spermatozoizilor sa nu fie deloc afectata si acestia pentru o scurta perioada de timp chiar si doar de cateva ore, sa aiba/gaseasca conditii normale de supravietuire. Lichidul preejaculator este produs de 2 glande specializate denumite bulbouretrale (glandele Cowper) care nu sunt interconectare/legate cu niciuna dintre glandele si organele aparatului reproducator masculin, cele care produc atat lichidul/plasma spermatica cat si spermatozoizii, sau altfel spus cu vezicula seminala, cu prostata si/sau cu gonadele/testiculele. Astfel se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejaculator in momentul producerii sale de catre glandele Cowper (bulbouretrale) si deversarii lichidului preejaculator in uretra penisului, NU are spermatozoizi in continutul sau. Insa dupa ce se produce deversarea acestui lichid in uretra, poate exista posibilitatea ca IN INTERIORUL URETREI sa se poata contamina prin amestecarea sa cu posibile resturi de sperma ramase de la o ejaculare anterioara care s-a produs chiar si cu cateva ore mai devreme si astfel spermatozoizii ramasi in uretra sa patrunda/sa ajunga in continutul lichidului preejaculator. Aceste resturi/ramasite de sperma pot sa ramana/sa existe in uretra penisului in urma masturbarii sau a unei ejaculari la sfarsitul unui sex intretinut anterior si numai/doar asa prin amestecarea celor doua lichide spermatozoizii au posibilitatea de a ajunge vii si motili din vagin in uter. In concluzie datorita faptului ca lichidul preejaculator asa cum este produs initial este ''steril'' si complet inofensiv, rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, care asa cum reiese are un cu totul alt rol. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta cu prezervativele este cea mai prosteasca minciuna pe care am auzit-o in viata mea. Cred ca o sa rada de tine ani de zile ca ai putut sa te lasi prostita de o asemenea tampenie.
In schimb, tu ai luat Escapell pe care o poti lua maxim o data in viata si, chiar si asa, are reactii adverse severe. Serios, tu nu tii deloc la viata ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)))))))))) rolling on the floor))))) laughing)) laughing)))))))) laughing))))))))) laughing)) ma doare burta, nu avea voie sa foloseasca prezervative ca era bolnav cu inima

| JesusCristi a răspuns:

Daca te-o mancat la bodoaca sa te freci cu o persoana care nu poate purta prezervative ca ii pusca plamanii pai copchila trebuia sa iti alegi alt om

| Hucake a răspuns:

Daca era doar lichid preejaculator nu trebuie sa te îngrijorezi dar nu înțeleg ce laegutura au problemele cu inima cu prezervativele.

| Anonimă1231 explică (pentru Hucake):

Nu știu. Am auzit de la cineva, mai exact de la o fată, dar si de la el faza asta.