| anonima2617181 a întrebat:

Am luat pastila EllaOne. La o luna mi-a intarziat ciclul cu 3 zile, iar dupa doua luni mi-a venit mai repede cu 3 zile. Acum sunt in a 5a zi de intarziere. E de la pastila?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Efectele negative ale pastilei de a doua zi te tin 6-12 luni, perioada in care NU se poate calcula nici ciclul urmator si nici ovulatia.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Pe viitor folosiți prezervativul corect, și de fiecare data!