| ellaaaaaaa a întrebat:

Am luat postinor 2 acum 4 luni jumate in urma unui contact sexual neprotejat. azi am facut sex neprotejat cu prietenul meu care era virgin. si evident ca si-a dat drumu..ca orice baiat prima data. as vrea sa iau din nou postinor 2. dar nu stiu oare va avea efect maxim? sau nu e bine? sau ce as putea sa fac sa nu raman?
am facut`o neprotejat pentru ca pana acum nu am reusit sa o facem cand el avea prezervativul pus.
help me :-s

4 răspunsuri:
| eXpreSSss a răspuns:

Incearca... nu stiu ce sa zic

| anca174 a răspuns:

E voie sa iei 2 pe an. Acum depinde si de varsta ta. Ar trebui sa intrebi la farmacie si sa vezi ce-ti spune, daca mergi la doctori banuiesc ca functioneaza cu progrmare si trec cele 2 sau 3 zile cat ai termen sa iei pastila. ia-o dar lata data aveti grija, daca nu merge cu prezervativul incearca anticoncepionale, sau inelu vaginal acum edpinde si de tine ce varsta ai.

| getchapull a răspuns:

Nu-i prea bine, ar trebui sa iei una la cel putin 6 luni, banuiesc ca o sa functioneze dar iti va afecta hormonii cam nasol, vei avea dereglari menstruale etc.

| ellaaaaaaa explică (pentru anca174):

Am 17. am mers la farmacie si a zis ca e ok. am luat:-s
acum, doamne ajuta