| Neinteles a întrebat:

sunt intr-o dilema foarte mare, in legatura cu Postinor 2, am avut ultima menstruatie acum 10 zile,
azi am avut un contact sexual neprotejat, am luat prima pilula dupa o ora jumate de la contactul sexual...
intrebarea mea este urmatoarea :
Daca eu am avut menstruatia in urma cu 10 zile iar azi am facut sex, mai are efect Postinor 2, in a preveni sarcina?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa o iei zilnic odata ce iti administrezi anticonceptionale.Nu o iei dupa raportul sexual.

| Neinteles explică (pentru darrio2007):

Postinor 2 e pastila de a 2-a zi...

| darrio2007 a răspuns (pentru Neinteles):

Asa spune omule.

| Neinteles explică:

Deci mă poți ajuta?