| anonim_4396 a întrebat:

Am 19ani si am facut sex neprotejat cu prietenul meu. Imi trecuse menstruatia cu 2 zile in urma iar el si-a dat drumul din greseala as vrea sa stiu daca am cum sa raman insarcinata. Pentru ca niste prietene mi-au spus ca exista niste perioade in care poate sa isi dea drumu si imi este teama. Au trecut 2 saptamani si nu am reusit sa imi iau un test. Iar de cand s-a intamplat am niste schimbari de ex: am o mancarime vaginala iar la contact sexual ma ustura cateodata si nu stiu ce sa fac pentru ca scoate ceva alb din interior si nu stiu mai nimic despre.pentru ca mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni.

Răspuns Câştigător
| Marius2011 a răspuns:

Asa pentru inceput Nu te stresa ca daca te stresezi poti avea simptome de gravida. din cauza stresului. Asa acum sa revenim pentru inceput pai daca ai avut menstruatia cerent e posibil sa scapi e posibil doar. nu zic 100% dar fa 2-3 teste de sarcina unu dupa 2 saptamani apoi altu dupa inca 2 si altu dupa inca 2 i o sa vezi si vb cu prietenu tau sa se stapaneaska ca te poti opri daca vrei crede-ma nu e ceva care sa nu se poata opri...

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Daca si.a dat drumul,sunt sanse sa ramai insarcinata,dar stai linistita,fa cateva teste de sarcina, prima data 1, apoi mai fa.Dar daca nu ai sau ai avut greturi...nu cred ca astepti un bebe.

| mdany a răspuns:

Te declar proaspat mamica.Bai de parca Durexul a dat faliment asa vorbi-ti.

| GabrielaSandica a răspuns:

Mancarimea si secretia ta +plus ca miroase urat, inseamna o bolata cu transmitere sexuala (pentru faptul ca nu te ai protejat ) Este o posibila candida, dar trebuie o analiza a secretiei vaginale ca sa vezi clar daca asa este. trebuie tratata nu poti sta asa. Testul de sarcina se face dupa ciclu in general, dar sunt unele care pot fi facute si inainte de ciclu.
Du-te la medic si sa te gandesti ca este posibil sa ramai insarcinata.

| obsercvayr a răspuns:

Ceee baiatu ala e un tampit ordinat n-ai cum deci e imposibil sa-si dea drumu in tine dauo dracu ca si eu am fkto doara simti cand vine placerea e un cretin si jumatate sorr cati spun dai papuci nu a facut-o din greseala intentionat cai place la nenorocit dec te declar mamia nu mai ai ce face decat daca nu faci copilu of of ce baieti cretini si fetele pun botu nu te supara dar...

| Frankun a răspuns:

Daca spui ca si-a dat drumul.normal ca poti sa ramai insarcinatahappy

| Anomaramona a răspuns:

Sunt niste perioade in care fertilitatea este mai scazuta(sunt sanse mai mici sa ramai insarcinata) dar nu inseamna ca nu poti ramane insarcinata. Cat despre a2a problema este vorba despre o boala cu transmitere sexuala. Te sfatuiesc sa mergi la un control ginecologic impreuna cu partenerul (daca tu ai luat de la el trebuie si el tratat) daca mergi singura, si te tratezi nu o mai face niciodata cu el fara prezervativ deoarece o sa iei iar acest "microb". Ideal este sa te protejezi mereu. La ginecologie aceasta analiza de secretie costa 70lei (nu stiu daca este gratuita cu trimitere) si dupa o sa-ti dea in functie de ce ai tratament. Ce o sa-ti dea sa-ti iei sigur in caz ca nu ai acasa :irigator vaginal si prafuri(ca sa te speli in interiorblushing). Te sfatuies sa mergi cat mai repede la ginecolog deoarece unele boli acolo jos pot duce la infertilitate sau se pot agrava. Ai grija de tine!

| Dragomir_Nicu_1980 a răspuns:

Da poti sa ramii dupa sex imediat