| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus o data aceasta intrebare, dar nu s-a postat (cica)
Iubitul meu e deprimat. Nu are nici un motiv anume sa fie astfel, pur si simplu da vina pe viata! Ce as putea face ca sa-l scot din aceasta stare?

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Fai mici surprize care stii ca i-ar face placere, scoate-l la plimbare, alinta-l si du-i in jur toti prietenii adevarati.

| alexxa18 a răspuns:

COMUNICARE- asta e raspunsul. Incearca sa vorbesti cu el, sa il intrebi daca a patit ceva, poate i s-a intamplat ceva anume dar ii este teama/rusine sau considera ca este ceva intim si nu ti se poate destainui. Asculta'l spune'i ca esti acolo pentru el, fi alaturi indiferent de problema sa, poate asa va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba-l! deprimati sunt destui, pe bune de unde sa stim noi de la ce este deprimat. Schiba-i job-ul schimba-i prietenalaughing, schimba-l pe el cum am zis.laughing