| Gumadependenta a întrebat:

Am mai pus o data intrebarea si nu mi s-a rasp deci:. TPUhappy am nevoie d ajutorthinking deci sa incep: in vara am invatat un joc.era table. dar nu era jocul clasic.era altfel.se puneau mai multe piese una peste alta. si dadeai cu zaru si le coborai.si trebuia sa le urci dpa. p toate. s ala care le cobora si urca p toate primul castiga. e d noroc.stiam ca table. dar nu mai stiu. imi puteti spne cum se numeste si care sunt regulile? ca nu mai stiu big grin Dau FUNDAA!:X scuze categ

Răspuns Câştigător
| DeEAஐ a răspuns:

Cred ca te referi la "butoiase"hee hee

2 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Erea un joc care il jucam si eu parca se numea butoiasele dar nu mai tin nici eu minte regurile.

| YuukiYou a răspuns:

Butoiase:X ce iubeam eu jocul asta! las' ca iti explic eu cum se joaca