| Dominicc a întrebat:

Am mai pus o intrebare... faza e ca am ajuns sa sufar enorm dupa o fata! Nu mi. o pot scoate din cap si imi doresc enoooorm sa o uit sa nu imi mai stea in suflet si sa revin din nou pe pamant. Sunt tot timpul trist, nu am chef de nimeni si nimic, doar sufar si asta ff mult. Zi de zi de 2 saptamani si noptile au devenit un mare cosmar, imi doresc sa nu mai dorm.
Nu stiu ce e cu mine de am ajuns in stari din astea. Baiatul de eram inainte cu capul pe umeri si cel care sfatuia pe toti acum am ajuns. foarte deprimat si fara pofta de nimic. Am crezut ca tot uit dar mai rau ma doare sufletu. Mai ales seara... Nu pot cominica cu nimeni ca nu ma simt in stare. Toti zic ca sa uit ca mai sunt fete dar nu stiu cum sa fac sa imi intre mai repede in cap. Am ajuns ff rau din cauza unei fete. Va dspun sincer ca uneori simt ca nu mai rezist! Simt ca am pierdut tot si nu ma mai simt in stare de nimic, Am 18 ani si va spun sincer ca nu mai sunt baiatul de eram acum 3 saptamani. Vreau din tot sufletul sa revin cum am fost. Nu am cu cine vorbi asa ca ma rezum la voi. In voi am mai gasit deseori raspunsuri.

Am zis sa iau antidepresivee dar multi au zis ca nu ma va ajuta ci imi va ruina viata oricand.
Ce sa mai fac fratilor? spuneti. m voi. Eu nu mai stiu. Imi vine sa mor.

Daca vreti sa vorbiti cu mine si aveti intentia de a da un sfat mai bun ne auzim pe mess. Daca vreti imi lasati id pe privat.

Numai bine, va spun ca nu se mai merita sa iubesti, mie imi e ff greu acum sa iubesc pe cineva

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai se pare ca ai trait o drama, o mare deceptie iar acum ai ramas cu un soc.Trebuie sa te resemnezi si sa treci peste asta acum sau niciodata! Life must go on, days will pass by, tears will find happy memories.peace >3!

| Linna a răspuns:

Claudiu o sa-ti las un id`u de mess.sh iti promit ca te ajut, cum pot, dar te ajut! Prima data vreau sa te gandesti la tine, la viitor.la ce iti doresti cel mai mult pe lumea asta(in afara de a sta cu fata respectiva!), sa zicem ca nu existahappy, dupa sa privesti partea buna. "Frate, eu am abia 18 ani, trebuie sa am incredere in mine, trebuie sa reusesc, trebuie s`o uithappy!" asa trebuie sa gandesti! Uite, stiu ca ti`e greu.sh chiar daca nu te cunosc, imi doresc sa te ajut, crede`ma. Asta e doar un pumn pe care viata ti`l da. uh trebuie sa lupti.nu conteaza ca e vorba despre o fata.Trebuie sa fii cine erai sh inainte! In adancul sufletului tau, stii ca potihappy dar cand povestesti cuiva, simti ca te lasa poate puterile. te inteleg perfect.

Stiu, nu pot sa-ti fiu de mare ajutor, dar incerc doar sa iti deschid ochii. Iubirea vine, dar sh pleaca. Pana vei muri iti promit eu ca vei fii fericitlaughing:* trebuie sa fii puternic, sa zambesti, sa uiti(nu se uita totul intr-o zi) dar, cu timpul, rezolvam totullhappy O sa-ti las un id.sa ma tii la curent :* sh poate incerc sa te mai ajut cu ceva:*

Mult succes:*! Nu esti primul, nici ultimul.Nu uitahappy NIMENI NU MOARE DIN ASTA!

| andreeada a răspuns:

Grea situatie dar trece! Daca asta te-a refuzat treci la urmatoarea ce mai astepti?happy

| ihaterain a răspuns:

Un psiholog te poate ajuta incearca sa mergi al unul ii poti spune orice ei inainte de a isi incepe cariera fac un juramant sa tina secret tot ce vorbesc cu pacientii asa ac poti sa ai increderewinking

Răspuns utilizator avertizat
| PynkyYo a răspuns:

Ok... 1) Grow up man! las'o dracu de fatalaughingMai sunt muuulte, ok, si stiu ca 100 de fete ar vrea sa fie cu tine
2) stiu ca e greusad dar poti sa vorbesti cu cel mai bun prieten al tau despre fata ai thinking
3) poti cauta altalaughing
4) mah ai 18 ani ce dracustraight face chestia asta o sa dureze inca 2-3 saptamani, si apoi o sa te duci cu alta, asa ca don't be sadsad
5) Stiu ca am dat niste sfaturi aiurealaughing... sper sa te mai inveseleasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa. BUN. Deci in primul rand tu ai spus ca vrei sa tio scoti din cap? nu stiu exact ce sa-ti spun ca satio scoti asa intr-o sec.stiu doar ca, cu timpul va trece. dar am niste idei care te vor ajuta.
In primul rand: INCEARCA.(nu incerca fa-o...vei reusi) sa tio scoti din cap. facand de ex diferite activitati.nu stiu iesi cu prietenii.joaca fotballaughing chestii dea baietiilor. uitate la fotbal. ocupati timpu cu ceva. ia-ti o slujba cu jamatate de norma.gasesteti un hobby.inoata( asta chiar te va ajuta iti recomand). bun alta idee ar fi sa te descarci.sa dai tot afr.intreabai pe prietenii tai. care sunt calitatiile tale.doar calitati.laughinglaughing. vb serios.si scriele pe o foaie mare si lipestele pe perete. apoi ia-ti alta foaie si scrie pe ea toate defectele ei(aham.)..si lipestele si pe astea pe perete. apoi nu stiu. bucurate de viata asa a fost o etapa a vietii peste care ai trecut a fost greu dar sa dus.esti solo( esti liber). poti sa faci tot ce vrei de ex:
• Poti flirta cu oricine vrei.
• Nu esti nevoit sa te intalnesti cu prietenii ei plictisitori.
• Iti poti da intalnire cu o alta fata in fiecare zi a saptamanii.
• Nu esti nevoit sa te prefaci ca te amuza glumele ei.
• Nu trebui sa cheltuiesti banii pe care i-ai castigat asa de greu pe prostii de Valentine’s Day.
• Nu esti nevoit niciodata sa refuzi o ocazie grozava de pupat.
• Ai mai mult timp sa iesi cu amicii tai.
• Nimeni n-o sa se planga ca te uiti toata ziua buna ziua la fotbal.
• Nu trebuie sa te ingrijorezi daca ea se impaca bine cu amicii tai
• Nu esti nevoit sa-i cumperi vreun cadou de ziua ei sau sa te prefaci ca-ti place cadoul pe care ti l-a adus ea tie.
• Nu vei fi nevoit sa stai in magazine, la concerte sau jocuri. prostii machiaje care te plictisesc de moarte.
• Nu va trebui niodata sa fi cocos si )) sa rezisti discutiilor cu tatal ei de genu „o respecti pe fata mea?".
• N-ai sa ai niciodata mancarimi de la prea mult pupat.
• Amicii tai n-o sa se supere niciodata ca ii uiti.
• N-ai sa-ti cheltuiesti tot creditul de pe cartela pe mesaje de amor pentru ea.
• Poti sa mananci ceapa fara sa te temi ca nu o sa ai o respiratie fresh cand te pupi cu ea.
• Poti sa faci ce-ti place. Ura!
laughinglaughing m-am distrat scriind astea. SPER CA TE-AM AJUTAT. daca vrei sa vb id meu de mess : the_way_he_made_me_feel.ca paphappy

| Lohmann a răspuns:

Nimeni si nimic nu te poate ajuta! Trece de la sine.Suta la suta.Cum sa te sfatuiesc sa te gandesti la altceva, sa faci altceva cand tu nici sa mananci nu poti. Pacat ca te-a lovit asta la o varsta asa de importanta pentru viitorul tau. Ar fi trebuit sa-ti faci planuri, socoteli, sa fii lucid si-n putere la 18 ani. Si tie ti-a cazut la inima o fusta careia, banuiesc eu, nici nu-i pasa de tine. O sa-ti zic o singura chestie:cea mai importanta persoana din viata ta, care-ti merita toata atentia, si dragostea, si banii, timpul si munca...esti TU! Rasfata-te, munceste, invata, distreaza-te pentru ca detii o comoara inegalabila si irepetabila:ai 18 ani! Ridica-te, trosneste din bici si arunca fusta aia din creierul tau! Succes!