| Dominicc a întrebat:

Am mai pus o intrebare... faza e ca am ajuns sa sufar enorm dupa o fata! Nu mi. o pot scoate din cap si imi doresc enoooorm sa o uit sa nu imi mai stea in suflet si sa revin din nou pe pamant. Sunt tot timpul trist, nu am chef de nimeni si nimic, doar sufar si asta ff mult. Zi de zi de 2 saptamani si noptile au devenit un mare cosmar, imi doresc sa nu mai dorm.

Nu stiu ce e cu mine de am ajuns in stari din astea. Baiatul de eram inainte cu capul pe umeri si cel care sfatuia pe toti acum am ajuns. foarte deprimat si fara pofta de nimic. Am crezut ca tot uit dar mai rau ma doare sufletu. Mai ales seara... Nu pot cominica cu nimeni ca nu ma simt in stare. Toti zic ca sa uit ca mai sunt fete dar nu stiu cum sa fac sa imi intre mai repede in cap. Am ajuns ff rau din cauza unei fete. Va dspun sincer ca uneori simt ca nu mai rezist! Simt ca am pierdut tot si nu ma mai simt in stare de nimic, Am 18 ani si va spun sincer ca nu mai sunt baiatul de eram acum 3 saptamani. Vreau din tot sufletul sa revin cum am fost. Nu am cu cine vorbi asa ca ma rezum la voi. In voi am mai gasit deseori raspunsuri.

Am zis sa iau antidepresivee dar multi au zis ca nu ma va ajuta ci imi va ruina viata oricand.

Ce sa mai fac fratilor? spuneti. m voi. Eu nu mai stiu.

12 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Claudiu desi poate nu vrei sa auzi asta LACUL ESTE PLIN DE BROASTE! Ai toata viata in fata, nu te lasa doborat de o fatuca! De unde nu stii ca peste o luna nu vei intalni marea dragoste a vietii tale? Fii optimist, ai facut deja un pas bun reusind sa-ti spui pasurile aici. Esti in stare sa faci cu mult mai multe. Nu ai pierdut nimic... o fata?! Nu se poate, esti tanar, ai vise, sperante, muuulte lucruri care inca nu le-ai facut si sunt sigura ca ti le doresti...calatorii, oameni, sa descoperi lumea pur si simplu. Capul sus si privirea inainte! Trecutul este bun, benefic doar pentru a invata ceva din el. Prezentul iti apartine, fa-l sa fie frumos!

| myrazvy a răspuns:

Ma confrunt cu eceasi situatie, cum mai spune cineva ca nu avem preocupatii, eu am preocupatii dar dupa ce le termin, ce fac? noaptea de exemplu pana adorm ma gandesc numai la ea, prtoblema e ca nu pot dormi pana nu o sun, nu stiu ce sa zic, nu cred ca poti uita pe cineva pe care iubesti asa repede, mai eles ca eu sh ea ne facusem planuri multe, dupa 2 ani totul se termina nici nu stiu de ce? cum va puteti descrie citatu asta" te iubesc da ne e mai bine singuri" e nu inteleg.scuze ca am deviat de la subiectu tau, nu iti pot da niciun sfat iti pot spune doar fii increzator

| Karamel a răspuns:

Suferi pentru ca nu ai preocupatii...incearca sa iesi sa te plimbi, sa cunosti alte fete si totul o sa fie bine, numai sa nu te mai gandesti la ea...winking fa-ti preocupari si distreaza-te, uita de trecut

| вєѕтωιѕнєѕ a răspuns:

Pai dc nu o inviti in oras s-au chesti de genu, ca e ca alt cineva s-au e singura?

| alxx21 a răspuns:

Sfatul meu e sa iesi cu baietii, fetele la un suc, o inghetata. cunosti alte persoane. nu e bine stadiul in care ai ajuns.am mai spus. daca exista fete de astea care se joaca cu sentimentele baietilor(si invers) sunt niste retardati, pe romaneste.

| alxx21 a răspuns:

Am auzit si baieti care sufera...

| pac2oo6 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai stai in casa sa iti gasesti ceva de facut, iesi cu prietenii, du-te la sala, plimbate, fa-ti prieteni, sa stai in casa e greu sa treci peste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte greu, sunt in aceea-si situatie dar la mine este de mai mult timp si acum parca sunt un NIMENI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sprijinul prietenilor, este, poate, un pas al vietii pe care nu il poti face singur si ai nevoie de ajutor.Comunicati pe mess, cheama-ti prietenii la tine(inteleg ca nu-ti arde de plimbari)si comunicati diverse, eventual, daca a mai trecut vreo unul prin asa ceva, ii poti cere sfatul.In timp ce-ti citeam postarea mi-am amintit cine e, de fapt autorul intrebarii si care e una dintre pasiunile lui; lucrarile in Photoshop. Ce-ar fi sa te reapuci de acestea? Asa iti vei ocupa timpul cu ceva care iti face placere si poate mai uiti de suferinta.Nu sta mereu cu gandul la ea, eventual, daca nu poti face lucrul acesta, iti poti pune o poza cu ea la vedere(lucrul acesta poate te mai ajuta sa uiti de ea) si nu uita sa nu plangi ca s-a terminat si sa te bucuri ca s-a intamplat; gandeste-te doar la lucrurile frumoase care s-au intamplat, asculta muzica care-ti place(dar sa nu fie trista), urmareste un film care ti-a placut foarte mult si fii optimist, desi va dura ceva, vei trece tu si peste asta, ca doar esti baiat descurcaret(chiar tu ai spus-o)winking. Hai, capul sus si sa iesi cat mai repede din starea astawinking. Sa auzim numai de bine.

| suferinta a răspuns:

Am O problema grava iubesc o fata de 3 ani si dupa 3 ani mi a facut multe si tot cu ea am ramas dupa ke ma si inshelat nu am facut nimic crying doar am plans. si am intrebat-o dc a facut asta! si a 2 zii eram la fel parca nu mi-a facut nimic crying! chiar nu stiu ke sa fac nici eu nu mai pot dormi nu mai pot manka! nu mai stiu ce sa fac parca sa daramat ceru peste mine! desi nu am cu kine vorbii nu stiu ke sa ma mai fac nu pot esi din casa nu pot dormiii! ma gandesc numa la ea! nici nu ma mai kunosc pe mine! nu stiu ke sa zic! am inkercat sa iau antidepresivee dar tot degeaba parca se invarte totu in juru meu si ma simt ca ultimu om! sad nu stiu ke sa mai fac ajutati-ma! ce sa fac! o iubesc si acum dupa ke ma inshelat! dar nu stiu dc crying... vreau sa o uit va rog ajutati-ma!

| suferinta a răspuns:

Am O problema grava iubesc o fata de 3 ani si dupa 3 ani mi a facut multe si tot cu ea am ramas dupa ke ma si inshelat nu am facut nimic crying doar am plans . si am intrebato dc a facut asta ! si a 2 zii eram la fel parca nu mia facut nimic crying ! chiar nu stiu ke sa fac nici eu nu mai pot dormi nu mai pot manka ! nu mai stiu ce sa fac parca sa daramat ceru peste mine ! deshi nu am cu kine vorbii nu stiu ke sa ma mai fac nu pot esi din kasa nu pot dormiii ! ma gandesc numa la ea ! nici nu ma mai kunosc pe mine ! nu stiu ke sa zic ! am inkercat sa iau antidepresivee dar tot degeaba parca se invarte totu in juru meu si ma simt ca ultimu om ! sad nu stiu ke sa mai fac ajutati-ma !ce sa fac ! o iubesc si acum dupa ke ma inshelat ! dar nu stiu dc crying ... vreau sa o uit va rog ajutati-ma !

| suferinta a răspuns:

Am O problema grava iubesc o fata de 3 ani si dupa 3 ani mi a facut multe si tot cu ea am ramas dupa ke ma si inshelat nu am facut nimic crying doar am plans. si am intrebat-o dc a facut asta! si a 2 zii eram la fel parca nu mi-a facut nimic crying! chiar nu stiu ke sa fac nici eu nu mai pot dormi nu mai pot manka! nu mai stiu ce sa fac parca sa daramat ceru peste mine! desi nu am cu kine vorbii nu stiu ke sa ma mai fac nu pot esi din casa nu pot dormiii! ma gandesc numa la ea! nici nu ma mai kunosc pe mine! nu stiu ke sa zic! am inkercat sa iau antidepresivee dar tot degeaba parca se invarte totu in juru meu si ma simt ca ultimu om! sad nu stiu ke sa mai fac ajutati-ma! ce sa fac! o iubesc si acum dupa ke ma inshelat! dar nu stiu dc crying... vreau sa o uit va rog ajutati-ma! plang in fiecare zii crying