| Dominicc a întrebat:

Ei! vreau si eu niste sfaturi. Vreau sa cititi tot daca ati intrat

povestea incepe http://www.TPU.ro/......noooorm-1/

Azi am pelcat din zona crezand ca imi mai revin... Am fost pe munte. Faza e ca din pacate cu timpu iar mi, a venit gandu la ea. Ce mi-e frate asa greu sa o scot din cap si sa devin si eu mai orgolios? Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Sa o sun sa o caut eu zic ca nu merita. Voi ce ziceti?

Nu stiu de ce nu pot fi mai orgolios si sa caut pe altcineva. Pur si simplu nu mai inteleg. Astept raspunsuri de la voi.

Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu este vorba de orgoliu, daca ai fi mai orgolios tot la fel ai suferi. Este vorba de indeferenta, ea trebuie sa devin indiferenta pentru tine. Pentru a scapa de dor si jale trebuie sa te "ingropi" in munca, apuca-te de invatat, si asa se apropie scoala cu pasi repezi, te pui un pic la punct cu studiile si te va ajuta mai tarziu. Apoi mai ia niste carti si citeste, citeste carti pentru scoala dar nu numai. Apoi mai ia si te du la strand, vezi fete frumoase acolo si te-or mai face sa uiti si ele.winking
Apoi mai iesi cu prietenii. Orice ai face, nu te atinge de alcool! Alcoolul este un "medicament" interzis depresivilor. happy
Cam asta ar fi, cu cat esti mai activ cu atat scapi mai repede de spectrul dragostei pierdute. thinking

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu merge intrebarea pe care ne'ai dat'o.
Dar, bagate pe alta fata si o sa poti uita de ea, cred ca ai iubit'o prea mult si nu poti uita de ea.
bafta,

Ashley.

| aangelia a răspuns:

Impaca te cu ea, daca vrea! daca nu, fa-ti alta prietenahee hee

| RossSaid a răspuns:

Impacate cu ea

| mygirl_the_best a răspuns:

Vb ca ea si intreab-o ce crede despre tine si daca ea sp ca nu te place cautati alta fata

Răspuns utilizator avertizat