| Larisafrunze a întrebat:

Am menstruatie neregulata si luna aceasta prima zi a fost pe 11 si s-a terminat pe 17 zilele astea a inceput sa-mi creasca sinii si sa am dureri abdominale am facut un test si abia se vedea a doua liniuta… am mai facut vreo 3 teste dar au iesit negative mentionez ca lucrez in noapte si testele le fac la 3 ziua ca abia atinci ne trezim sa mergem la munca. am 21 de ani si sunt casatorita daca e sa fiu insarcinata o sa fim bucurosi cum credeti de ce unul a iesit pozitiv iar celelaltr nu?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine programeaza te la medicul ginecolog sa te consulte, nu astepta sfaturi pe TPU.

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, este inutil si va arata eronat.

| Together a răspuns:

A dat un fals pozitiv, poate era defect sau a fost contaminata mostra cumva. Daca celelalte 3 au dat negativ, e negativ.

| Larisafrunze explică (pentru Together):

Pai cele trei parca tot abia se vede liniuta trebuie sa te uiti foarte atent ca sa vezi

| Larisafrunze explică (pentru Together):

De ce ma dor sinii si sunt umflati, ma doare in abdomen si mii greata si plus ma duc la baie des

| Together a răspuns (pentru Larisafrunze):

Sanii nu se umfla si te dor in mod normal cand se apropie menstruatia? La fel si durerea in abdomen, nu sunt simptome pe care le ai de obicei pe parcursul ciclului?

| Together a răspuns (pentru Larisafrunze):

Ai putea incerca si un test de la alta firma, poate aveau alea o problema.

| sparklingqueen a răspuns:

Off,din pacate a iesit negativ! Probabil acela care a iesit positiv sa fie defect cum a mai zis un utilizator TPU, dar daca chiar va doriti un copilas si chiar meritati, universul o sa va aduca unul! Si chiar daca nu puteti, ati putea adopta.