| anonim_6471 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am un prieten de un an si jumatate, ne iubim la nebunie, vrea sa facem sex pentru ca nu mai poate astepta am doar 15 ani si imi e frica. ce sa fac? el are aproape 18 ani, i-am zis sa mai asteptam putin dar a zis ca ma va insela cu alta pentru ca nu se mai poate abtine sad nu vreau sa ne despartim!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un baiat se poate abtine cat vrea (daca nu are probleme psihice). Adica exact cat considera ca merita partenera lui. Se pare ca partenerul tau a ajuns la concluzia ca meriti foarte foarte putin.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ai ce planuri sa-ti faci cu el, nu vezi ca deja aveti planuri diferite? Esti prea mica, lasa-l sa-si traiasca varsta si tu pe a ta. Nu negocia cu teroristii happy O sa-ti fie greu sa-l pierzi acum, dar nu e ce-ti trebuie si o sa il pierzi mai tarziu oricum, atunci o sa fie mult mai greu. Iubirea intre voi nu e asa mare cum crezi tu, o sa te convingi intr-un fel sau altul. Lasa-l liber, ca mai rau va chinuiti impreuna decat separat. Sa nu faci sex decat cand vei simti din toata inima ca esti pregatita, indiferent ce zic altii, asculta ce simti tu intai, ca ai constiinta care te invata de bine - nu esti o carpa de sters pe jos si aruncat la gunoi. Daca il pierzi, inseamna ca nu te merita, viata merge inainte si ai tot timpul din lume - nu ai nevoie de el cand mereu vor fi altii la indemana! O sa regreti mai tare daca cedezi doar ca sa nu plece si vei deveni o persoana de care nu esti mandra. Nu actiona conditionata de amenintari si frica, cineva care te iubeste nu ti-ar face asta. Si el merita sa se distreze si sa isi traiasca tineretea, lasa-l sa fie "fericit" cu cine vrea el. Doare, dar doare mai putin asa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cred ca a fost in stare sa se mute din Italia ca sa fie alaturi de tine dar nu poate ramane alaturi de tine fara sa faci sex la 15 ani. Iti dai seama ca nu poate fi chiar asa, nu? Poate ii e teama ca te pierde mai mult decat ca nu faceti sex. Insa amenintarea cu inselatul nu suna decat a conditionare. Isi doreste foarte mult probabil, insa cere-i rabdare, ca ai doar 15 ani si nu simti ca esti pregatita. Daca nu vrea, e alegerea lui.

| Mao a răspuns:

"ne iubim la nebunie" nu-mi vine să cred că tu CHIAR crezi asta. "a zis ca ma va insela cu alta pentru ca nu se mai poate abtine" pentru persoana iubită TE ASIGUR că s-ar putea abţine. Eşti un copil! Nu vrei să te desparţi de el, dar dacă continuă aşa, cred că ar fi cel mai bine! Nu fă o greşeală care te-ar putea costa în viitor.
Să nu regreţi mai încolo.
Plus că vei mai avea prieteni, el e doar unul dintre ei. Nu cred că merită să rişti din cauza unei iubiri din cine ştie câte vei mai avea.

| NoSmile a răspuns:

Deodata ce te ameninta ca te va insela daca nu te culci cu el,si face presiuni asupra ta ca vai nu mai poate rezista. e clar,nu te iubeste. daca te iubea te astepta cat aveai tu nevoie,te intelegea, sprijinea si cel mai important nu te ameninta ca te va insela. e clar ca vrea doar sa te bage in pat. imi pare rau sa te dezamagesc dar vreau doar sa-ti deschid ochii. nu te culca cu el, ca mai tarziu sigur vei regreta. bafta

| FlyingSoul a răspuns:

SA NU FACI PROSTIA SA TE CULCI CU EL! Daca te ameninta ca te va insela atunci nu e vrednic de dragostea ta! Si nu te culca cu el decat peste vreo 2-3 ani pentru ca daca te culci acum pe la 35 de ani o sa ai sanii ca ai unei babe de 60! Vorbesc serios sunt pasionat de anatomie si stiu despre ce vorbesc!

| FlyingSoul a răspuns:

Dati seama ca e un magar porc fraier imbecil care nu stie sa faca nici macar laba si da-i papucii Ascultma pe mine un asemenea MAGAR PORC FRAIER IMBECIL CARE NU STIE SA FACA NICI MACar LABA nu merita iubirea ta da-l in ma-sa de tampit Deschide ochii TREZESTETE!

| Kristtine a răspuns:

Mai bine sacrifică relaţia decât să te sacrifici pe tine. Poate mai târziu o să regreţi că ai ales să faci sex cu el. Încă nu eşti suficient de dezvoltată pentru aşa ceva. mai aşteaptă. O să ai timp şi pentru aşa ceva!

| Delia_7017 a răspuns:

Daca nu se poate abtine inseamna ca va iubiti la nebunie? WTF?

| Vladuthz a răspuns:

Pentru summler: asa sunt toti baietii zici? dragostea se face dupa casatorie? tu te auzi ce vorbesti? vai de capu tau, dar aici ai dreptate nu trebuie sa faca sex daca ea nu e pregatita iar daca ala nu se poate abtine mai bine sa se desparta de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa faci un lucru doar pentru ca te obliga un baiat?
Voi si-asa va veti desparti odata(doar nu va veti casatori!?),asa ca oricum, daca faci/daca nu, tot o sa te insele.Asa sunt toti baietii.Sa nu ai incredere in ei.
Dragostea se face dupa casatorie, cu un baiat in care ai incredere.In niciun caz la 15 ani, cand nu esti destul de coapta nici fizic nici pshihic(dupa cum ai spus).
O relatie nu se bazeaza numai pe sex, sa stii! Mai puteti face 1000 de lucruri impreuna.
Nu vezi ca incearca sa te foloseasca?

Oricum, este alegerea ta. Vorbeste si cu parintii.
winking

| mihaitza87 a răspuns:

Propune-i macar sex oral

| anonim_6471 explică:

Cred ca am inteles, dar daca ma inseala?sad dac sincer noi ne facem planuri pe viitor, dar nu stiu ce sa cred, nu-i place cind ii zic ca isi va gasi alta mai buna pentru el sad

| anonim_6471 explică:

A facut o decizie pentru mine, a venit din Italia sa invete mai aproape de mine sad ma intreaba permanent de ce eu nu pot face o decizie pentru el... sad

| anonim_6471 explică:

El crede ca nu-l iubesc si nu vreau sa fiu mereu alaturi de el daca nu m-am hotarit... sad

| anonim_6471 explică:

Va multumesc ca mi-ati dat sfaturi, m-am convins ca nu ar trebui sa ma grabesc, nici macar nu-mi doresc asta.

| anonim_6471 explică:

Ne-am despartit acum 2 zile, in aceste 2 zile a aparut un prieten pe care il cunosc de ceva timp, imi trecea iubirea deja, dar am primit un apel si iar-si, a vrut sa ne impacam, ce sa fac? nu mai stiu sad

| madalina566 a răspuns:

Hei:*.nu inteleg de ce ti-ar fi fricabig grin.oricum daca uh nu`ti doresti nu o face:*.incearca sa-i explici ca nu crezi ca este mom potrvit pentru asa cevahappy. daca te iubeste cu siguranta de v-a astepta:*. funda?batting eyelashes