| iAngel a întrebat:

Am nevoie de ajutor. sunt impreuna cu prietena mea de aproape 3 luni, ea are 15 ani face in martie 16 si aseara i-a venit prima data ciclul si nu mi-a spus chestia asta, iar astazi la scoala nu prea am vazut-o mai deloc si cand am iesit afara cu ea 1 pauza, nu prea avea stare si vroia sa intre in clasa gasea motive spunea ca ii este foarte frig si d-abia a stat cu mine afara, am sunat-o acum seara si mi-a spus ca este pe stop si nu a vrut sa imi spuna asta si i-am spus ca intr-o relatie spunem tot, nu avem secrete, de aia este o relatie, asta mi-a spus cand i-am zis eu ca a fost foarte rece astazi si ca nu stiu daca mai ma iubeste, spuneti-mi va rog cum va simtiti cand sunteti pe stop (sunt baiat habar n-am de chestia asta), cum o pot ajuta, va fi asa rece cu mine tot timpul? (este prima relatie pentru ea si mi-a spus ca daca imi greseste cu ceva m-a rugat sa ii spun ca se va schimba, trebuie sa o invat) sincer mereu cand am simtit ca este rece cu mine(ca a fost de mai multe ori rece) ea a spus ca asa este felul ei si ca desi este asa rece si nu ma zapaceste cu multe mesaje si apeluri ca ma iubeste si chestii de genul, eu trebuie sa o inteleg si sa simt ca o iubesc, sincer acum m-am gandit de mai multe ori(cand era rece cu mine) daca nu as mai fi cu ea? (simt ca traiesc pentru ea, fara ea viata mea chiar pot jura ca nu o pot trai, este totul pentru mine motivul pentru care traiesc!) Daca as vedeao cu un alt baiat?(Nu este genul care sa faca asta dar cand m-am gandit la asta tot ce aveam in cap e ca l-as bate pe tipul ala si nu stiu cum as mai putea iertao pe ea, sincer daca mi-ar face una ca asta nu o pot ierta oricat de mult o iubesc) Deci ce pot face? In seara asta ii voi spune daca se poate schimba sa fie ca la inceputul relatiei(era fooarte timida si imi dadea mereu mesaje (te iubesc cu multe love strucklove strucklove struck si la sfarsit scria scuze daca te deranjez si eu eram asa fericit) sper ca se va putea schimba.Eu ce sa fac?

16 răspunsuri:
| AlleSiiAtat a răspuns:

Pff cand esti pe stoop este foarte urat.te doare foarte rau spatele, si iti curge incontinu.

| Chauderitza a răspuns:

Buna iAngel.
Este normal sa faca asa. Ii este un pic rusine.
Trebuie sa treci si tu peste asta, deoarece este fata si in corpul unei fete se modifica foarte multe!
Bafta multa.

| katalynutza a răspuns:

De obicei fetele cand sunt pe stop nu se simt prea bine:le doare burta foarte tare, unele fete sunt chiar nervoase.Tu trebuie sa porti o discutie cu ea si sa o intrebi de ce te respinge si de ce nu mai e ca la inceput...succes!

| RzzV a răspuns:

Trist...

| Allex7 a răspuns:

Salut, nu stiu daca te pot ajuta prea mult dar parerea mea este ca tu ar trebui sa-o intelegi si pe ea sa-i arati cat o iubesti de mult (intr-o relatie cuvantul Te Iubesc conteaza 100%) incearca sa scoti cuvinte de la ea, incearca sa-o faci fericita sa se simta iubita. O floare cat de mica un trandafir un ghiocel ceva conteaza mult. Cam atat am avut de spus la revedere si nu uita sa-i spui ca-o iubesti la ureche happy o seara placuta

| GicaGheorghe a răspuns:

Bah dar mult ai mai scrislaughing si eu sunt baiat si habar n-am ce insemna "pe stop". Fetelor ziceti!

| Tania a răspuns:

In primul rand sa iti zic de treaba cu femeile la ciclu.
Si hai sa ma dau pe mine exemplu.Eu fac destul de urat in perioada aia, chiar si cu vreocateva zile inainte.Starea prieteniei tale este nimic pe langa a mea.Si in plus incearca sa o intelegi, mai ales daca i-a venit pentru.prima data.Nu ti-a spus pentru ca era rusinata.(eu nu vroiam sa afle nimeni)laughingPartea buna ca dupa ce ii trece perioada aia o sa aiba o stare buna.
App:sunt dureri nasoale cand suntem la ciclu si nu este bine sa stam in frig.

| lifegame a răspuns:

Nu este atat de usor sa iti spuna asta, chiar daca sunteti foarte apropiati. in special daca este atat de timida cum ai spus. Nu garantez ca (virgula) comportamentul ei este din cauza ca este pe stop, dar asteapta cam o saptamana, daca era din acest motiv, isi va reveni:-J daca/ dupa ce va impacati, explica-i inca odata ca trebuie sa fie sincera cu tine si ca tie iti poate spune tot( asta daca nu esti atat de imatur incat azi stii doar tu, maine tot liceul frustrated )

| Platonik a răspuns:

Sincer mi s-a intamplat si mie asta.nu te speria sau ceva de genu., nu e singura relatie pe care o vei avea... faptul ca e timida nu prea suna bine findca si eu am asteptat o fata sa ii vina curajul sau chestii daste si am pierdut timpul degeaba.treci la fapte, daca te evita mai bine ar fi sa o lasi, nu te chinui sa o, adaptezi cum ar veni.Pana la urma tot veti sfarsi despartiti.si ea poate o sa se faca, fata rea, stii thu genu de pitipoanca si vei regreta.in concluzie sfatul meu este sa incerci sa vezi daca chiar vrea sa fie cu tine sau relatia pe care o aveti este una de proba, ca sa se obisnuiasca ea cu asa ceva, mie mi s-a intamplat asta.succes... funda?

| Roxidd19 a răspuns:

Buna! Nu ai de ce sa-ti faci problece ca nu te mai iubeste sau chestii diastea dar daca vrei o poti intreba... Cand esti pe stop te doare foarte taree burta si nu prea ai chef de vorba...si mai mereu esti nervoasa.

| Criss003 a răspuns:

Sincer sincer e foarte naspa... numai ai chef de nimic si tot timpul ai impresia ca te-ai patat
pe unele fete le doare burta, mijlocul, picioarele. intelege-o
cand suntem pe stop suntem si mai nervoase ne suparam repede. deci stai linistit

| malinne a răspuns:

Cand sunt pe stop se simt foate rau, le doare burta, spatele, curge incontinu si asta le da o senzatie foarte aiurea. Ce poti sa faci? Sincer nu stiu.pur si simplu sa stai cu ea indiferent ca este un pic mai rece... e ceva normal.

| JoshuaNNN a răspuns:

Salut! Din ce se vede, tu o iubesti foarte mult, nu vreau sa te dezamagesc sau ceva de genul, insa nu prea ai cum sa o schimbi, recent am trecut si eu prin asa ceva...La inceput se purta frumos cu mine, exact cum a facut si cu tine si dupa a inceput sa fie rece, dar stii care e faza? Ca "e pe stop" nu e o scuza, crede-ma happy
Ce sa faci? Totusi, lasa o saptamana, cam atat dureaza problema fetelor din cate stiu, daca dupa se comporta la fel, inseamna ca nu e din cauza asta...Incearca sa vorbesti cat mai mult cu ea, n-o certa ca s-a schimbat, din contra, glumeste, arata-i ca o iubesti, poarta-te frumos cu ea ca nu ai nimic de pierdut.Invata ca dragostea trebuie traita din plin, nu cu certuri si reprosuri.

| Rockart a răspuns:

Păi, spui că i-a venit pentru prima oară deci posibil să fi fost speriată nefiind obişnuită cu chestia asta. Poate se simţea ciudat de aceea nu a vrut să îţi spună, mai ales că spui că e şi timidă. În perioada asta apar tot felul de dureri (spate/burtă), e normal să te comporţi aiurea. Şi eu în perioada aia sunt foarte nervoasă, uneori îmi vine să plâng din orice. Las-o să-i treacă apoi vorbiţi deschis.

| Himera a răspuns:

Hormonii alearga in toate partile, starea de spirit se schimba incontinuu(oscileaza intre iritabilitate si nervozitate), simti cum curge ceva din tine(senzatie disgratioasa), te doare capul, te doare burta, n-ai chef de nimic. Imagineaza-ti toate astea si s-ar putea sa iti fie mai usor s-o intelegi. Nu-ti fie teama, fiecare avem momentele noastre urate, dar trec.

| nimicaici a răspuns:

Ce frumos iti zice ca te iubeste! ehh, cand esti pe stop nu simti nimic doar foarte rar mici dureri de burta happy