| iAngel a întrebat:

am cu iubita mea aproape 3 luni de cand suntem impreuna, pentru amandoi este prima relatie, prima dragoste, eu am 17 ani si ea are 16, ne iubim fooarte mult!

Vreau sa va cer sfatul, sa imi spuneti ce se intampla ca eu nu stiu, iar voi poate va dati seama :p

Cam in primele 2 luni de relatie, ea in fiecare zi cand suntem la liceu, imi spunea sa ma duc sa o vizitez in fiecare pauza, in fiecare pauza cand ma duceam imi spunea de cel putin 10 ori ca ma iubeste, iar eu faceam la fel.

Acum, imediat dupa vacanta de iarna, o vad doar in ultimele 2 pauze. cand iesim afara. si nu imi mai spune te iubesc, astazi nu mi-a spus decat o data ca ma iubeste (fata in fata)

Seara la telefon petrec ore intregi cu ea, aproape ca adormim amandoi la telefon si tot nu ne saturam sa vorbim, la telefon imi declara iubire si imi spune de multe ori ca ma iubeste si eu fac la fel, ii spun ca este totul pentru mine o alint si fac multe chestii, i-am spus in seara asta la telefon ca dc nu ma mai cheama in fiecare pauza la ea sa o vad, de ce nu imi mai spune cand suntem fata in fata ca ma iubeste, si ea a spus in felul urmator : "ne-am vazut in vacanta des si nu te supara dar mai stau si eu cu colegele si colegii, ca nu i-am mai vazut" si cand i-am spus ca de ce nu imi spune ca ma iubeste a spus "minti, imi aduc aminte ca ti-am spus odata ca te iubesc, in prima pauza" dar totusi, mi-a spus doar odata, la telefon "ma zapaceste" de cate ori imi spune asta, si chestia cu colegii. avem timp inca 5 luni sa ii vedem. nu inteleg deloc cum sa o fac sa fie la fel? sa imi spuna de zeci de ori ca ma iubeste, cand suntem fata in fata, nu doar la telefon, cum pot sa petrec mai mult timp cu ea fara sa o deranjez?

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Toti avem nevoie si de spatiu personal.si daca iti spune doar odata ca te iubeste si o spune din suflet e de ajuns. poti sa spui de 10000 de ori si sa nu simti si e naspa///nu o sufoca asta e pericolul las-o sa ii fie si dor de tine...cu mintea limpede fara apropierea ta ea va simti nevoia sa te caute...important este ca atunci cand o face sa fii prezent.traieste prin ea bucurat-e de bucuria ei si ea de a ta si atunci o sa vezi ca e ok altfel sincer o sa o pierzi.

| iAngel explică (pentru doc69):

Cum o fac sa ii fie dor de mine cum spui tu? Nu o mai vizitez in pauzele de la liceu si daca imi spune ca de ce nu ma duc ii spun ca stau in clasa cu colegii si sambata/duminica nu o sun/nu ii dau smsuri si daca ea ma suna si imi spune sa ne intalnim ma duc si ma intalnesc cu ea, este bine asa?

| doc69 a răspuns (pentru iAngel):

Nu.faci asa.o intrebi cand are timp sa va intalniti du-te la intalnire cu o floare de care ii place ei spune-i ca o iubesti si ca tocmai de aia vrei sa fie bine deci.sa va spuneti tot ce nu v-ati spus.si inainte de a-ti spune ea spune-i ca te-ai gandit ca e bine sa aiba si ea timpul ei si ca tu oricum o iubesti permanent si ca ori de cate ori te cauta tu vei fi langa ea cu ea si ca tot timpul ti-e dor de ea.si stabiliti voi regulile voastre ceva gen cand mi-e dor spun ceva sau un mesaj nu ca regula ci sa faci ce simti cand simti

| doc69 a răspuns (pentru iAngel):

Sunt nou pe aici crezi ca merit o fundita?

| doc69 a răspuns (pentru iAngel):

Da ai inteles corect.iar daca pe parcurs ti-e bine si va e bine e ok daca nu inseamna ca dragoste cu forta nu se poate

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehh, intelege ca o doare si pe ea gura de atatea declaratii.
Si cred ca raspunsul ei a fost sincer, cu colegii nu s-a vazut, pe tine te-a vazut si cred ca si in vacanta te-a zapacit cu iubirea ei. Si sustin vorbele ei pentru ca la telefon, cand nu e nici o persoana prin preajma ei te inebuneste cu aceasta dragoste verbala.
Dar nu mi se pare ok sa va inebuniti unu pe altu cu te iubesc. E plictisitor pana la urma sa auzi aceiasi fraza. Mai bine va sarutati decat sa va declarati iubirea asta.
Si apropo, fapte nu vorbe. De ce vrei sa iti repete de 100 de ori acelasi lucru? Inseamna pentru tine ca te iubeste mai mult?