| iAngel a întrebat:

Uitati povestea mea. o sa scriu mult va rog sa o cititi si sa ma ajutati nu stiu ce sa fac. sunt intr-o relatie cu o fata, pentru mine este a 3a relatie dar celelalte 2 precedente nu au durat mai mult de 4 zile, nu mi-au placut mie acele fete. Pe fata asta o iubesc enorm si tin la ea foarte mult, simt ca nu pot trai si nu imi pot vedea viata fara ea, eu am 17 ani si ea are 16. Innainte ea imi dadea smsuri ca ma iubeste si ca ii este dor de mine (cam in prima luna de relatie), si pe urma ea nu mai mi-a spus mai deloc ca ii este dor de mine, mi-a spus ca ma iubeste dar nu ca ii este dor de mine, nu am mai vazut-o de 4 zile sunt foarte trist in seara asta. am sperat ca o pot vedea astazi dar a intervenit ceva la ea (nu are pe alt baiat si nu iese afara cu alte fete sau chestii de genul, este o fata cuminte care sta in casa, sunt prieten bun cu fratele ei si imi spune ce face ea, i-am cunoscut parintii si parintii ei tin enorm la mine)

Cum pot sa o fac sa simta si ea ca ii este dor de mine, daca nu ii spun eu la telefon ca imi este dor de ea, ea nu imi spune chestia asta, si cand ii spun eu ca imi este dor de ea, ea imi spune "si mie" adica nu cum i-am spus eu. pur si simplu asa. sa fie spus. nu stiu daca ma iubeste ca la inceput, cum sa ma schimb? Cum sa o fac sa ii fie dor de mine? Sa ma iubeasca cum o iubesc eu?

Nu este chestia ca are pe altcineva sau ii place de altcineva, sunt unul dintre baietii din liceu care sunt cautati, multe fete sunt invidioase si geloase pe iubita mea, i-au spus chiar si in fata ca ce vad eu la ea si nu vad la ele, si multe dintre prietenele ei i-au spus sa aiba grija de mine ca i-am demonstrat de foarte multe ori ca o iubesc enorm, ma supar cand nu primesc un sms de la ea sau un apel sa imi spuna ca ii este dor de mine, daca eu nu o sun sau nu ii dau un sms toata ziua nici ea nu imi da, ma suna doar seara sau imi da un sms sa vada ce fac si mai ma ia si la misto(cred eu) imi spune "mai traiesti?", cand suntem impreuna si ne privim in ochi este cu totul altfel, pot simti ca ma iubeste, dar cand nu suntem impreune este asa rece. Cum pot sa ma schimb? Cum as putea sa o fac sa ii fie dor de mine? Incepe liceul si m-as gandi sa nu ma duc in nicio pauza la ea toata saptamana asta, sa nu o sun si sa nu vorbesc cu ea deloc, sa trec prin fata clasei ei sau ea sa ma priveasca pe geam cum intru in liceu si sa nu trec si pe la ea, poate asa mi-ar spune ca de ce nu vin si la ea, poate asa imi va spune ca ii este dor de mine, eu daca vreau o alta relatie imi pot face alta, sunt multe fete cu care pot face alta relatie(unele mi-au si oferit sex inainte de a incepe o relatie) iar eu nu am acceptat, nu stiu ce are asa special aceasta fata, imi cer scuze daca v-am pus sa cititi mult, dar va rog inca odata, cum sa o fac sa ii fie dor de mine? Sa imi spuna iar ca ma iubeste (Nu imi spuneti sa ii spun ei chestia asta ca se schimba pentru 2-3 zile si iar revine la aceeasi chestie)...

10 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Sa nu faci chestia care ai zis`o adica sa nu o bagi in seama toata saptamana! o sa o superi,si in plus colegii/colegele vor profita de ocazie sa-i bage prostii in cap, sa fi sigur. poate face asa, fiindca tu nu i`ai spus mereu ca iti e dor de ea cand ea iti spunea.sau ai asteptat sa-ti dea ea prima mesaj, pana s`a saturat. daca te iubeste, poate se va schimba.sau poate asa e felul ei,te iubeste, dar e mai recethinking sunt destule fete asa.cel mai bine e sa vorbiti fata in fata, dar nu la liceu unde va vede toata lumea.invit`o la un suc, undeva si intreab`o clar ce a patit.ai grija sa nu`i fi spus vreo fata geloasa ceva urat despre tine, daca tot zici ca multe te vor.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Tu ai impresia că o relaţie se ţine cu o propoziţie din 5 cuvinte?
Înl oc să ne întrebi pe noi care nu avem o treabă şi nu avem de unde să ştim. Îi spui mai bine EI direct în faţă.
Cel mai sigur interpretezi tu greşit. Poate s-a plictisit să tot zică aşa, poate a uitat. Asta înseamnă neapărat că nu te mai iubeşte?
O discuţie sinceră şi deschisă cu ea pot face minuni. Crede-mă!

| SweetSecrets a răspuns:

Eu zic ca ea te iubeste destul de mult happy,ea a facut primul pas,iti dadea sms-uribatting eyelashes,cred ca acum asteapta ca tu sa faci la fel si sa ii demonstrezi ca a ales baiatul potrivitwinking. Faptul ca te intreaba daca''mai traiesti?''nu inseamna ca te ia la misto,da' u ai putea sa ii dai un sms gen''ce faci iubito:*?'' si vei vedea ca va fi si ea altfel:*.Nu cred ca cea mai buna metoda e sa o ignori o saptamana, iti sugerez sa vii la ea in clasa si sa ii faci cadou[ niste cercei din argint de ex], dupa ce se termina orele sa mai stati voi2 pe-afarahappy, incearca sa te apropii cat mai mult de ea si vei vedea ca va fi poate mai deschisa cu tinewinking.
P.S. Nu trebuie sa spuna in mesaj neaparat ca ii e dor de tine, faptul ca spune ''Te iubesc '''e de ajuns:*.

| вèiiiвiii a răspuns:

♥ Fii tu inasuti, nu ai de ce sa te schimbiiwinking ♥ Succes!

| Gabica a răspuns:

Probabil nu este genul de fata care isi exprima sentimentele in totalitate.Cum ai spus tu, e o fata cuminte si de obicei fetele cuminti sunt si timide.Nu trebuie sa iti trimitra tot timpul mesaje ca ii e dor de tine cred ca e dea ajuns sa iti spuna "Te iubesc!". Poate ca ea crede ca sentimentele nu pot fi exprimate prin sms-uri, pe mess sau la telefon, ci fata in fata si este foarte bine sa aiba o astfel de gandire prntru ca asta inseamna ca sentimentele valoreaza mult pentru ea.Nu cred ca trebuie sa te schimbi cu nimic,iar ideea sa numai vb cu ea si sa nu o mai vezi este proasta.Ea va crede ca esti cu alta fata, sau ca te-ai suparat pe ea.
P.S.:Crezi ca o relatie este bazata doar pe cuvinte siropoase? Nu! E bazata pe fapte, pe sentimente asa ca nu te supara ca nu iti spune prin vorbe ca te iubeste... urmareste-i faptele si vei vedea!

| StyLLeZoR a răspuns:

laughing Asa sunt fetele au nevoie de mai multa afectiune

| D3X73R a răspuns:

Frate, am trecut si eu prin asa ceva exact la fel am patit si eu. Fetelor le place sa fie in centrul atentiei ofera-i un trandafir rosu, o bratara ceva nu foarte scump dar semnificativbig grin(Daca ai posibilitatea financiara de a-i oferi mai mult incearca dar s-ar putea ca fata sa stee cu tine doar pentru bani cea ce nu cred.)Si faza cu "Mai traiest?"nu te-a luat la misto era doar o aberatie incerca sa schimbe si ea vechiile conversati care probabil incepeau "Buna cf?""Svs cf"etc. si erau deja banale...si fi tu insuti! MUUUUULT SUCCES
P.S.:Si nu mai pune orce prostie la sfulet cred ca esti putin exagerat mai lasa-i si ei putina libertate nu fii toata ziua dupa fundul ei...SUCCES

| DoarPatti a răspuns:

Nu cred ca ai 17 ani, gandesti aiurea. laughing Cica esti "cautat". Ce oameni! straight face Scuza-ma ca te-am jignit,dar. laughing

In legatura cu subiectul,fetei poate ii este dor dar nu se manifesta! Insa,puteai sa scrii mai pe scurt,asta e prostie, ai repetat aceeasi idee de multe ori, vorbeste cu ea fata in fata si rezolvati problema!hee hee

Pa, pa.

| pitiiik a răspuns:

Pei depinde si de cat timp sunteti impreuna! La inceput toathe relatiile sunt roz si totul e frum!
Ea poate e genu de fata care nu spune toatha ziua "te iubesc ", "Imi e dor de tu ", " Esti viata mhea ". poate ca e genul de fata care simte mult si arata putin!

In legatura cu faptul sa nu te mai bagi in seama cu ea si asa. nu mi se pare o idee buna pentru ca ea asa va crede ca ai pe alta sau ca nu mai vrei relatia asta si veti ajunge la niste certuri care nu isi au rostul! cel mai binee sa ma intalniti numai voi 2 si sa ii spui in fata de te supara si asa iti va spune si ea punctul ei de vedere!

| bybyybyb a răspuns:

Oooo...putini baieti sunt asa de grijulii in ziua de azi
sa stii ca te admir foarte mult...si sa stii ca nu trebuie sa-ti faci griji.sigur te inseli
succes si sper sa se rezolve.