| iAngel a întrebat:

am cu iubita mea aproape 3 luni de cand suntem impreuna, pentru amandoi este prima relatie, prima dragoste, eu am 17 ani si ea are 16, ne iubim fooarte mult!
Vreau sa va cer sfatul, sa imi spuneti ce se intampla ca eu nu stiu, iar voi poate va dati seama :p
Cam in primele 2 luni de relatie, ea in fiecare zi cand suntem la liceu, imi spunea sa ma duc sa o vizitez in fiecare pauza, in fiecare pauza cand ma duceam imi spunea de cel putin 10 ori ca ma iubeste, iar eu faceam la fel.
Acum, imediat dupa vacanta de iarna, o vad doar in ultimele 2 pauze. cand iesim afara. si nu imi mai spune te iubesc, astazi nu mi-a spus decat o data ca ma iubeste (fata in fata)
Seara la telefon petrec ore intregi cu ea, aproape ca adormim amandoi la telefon si tot nu ne saturam sa vorbim, la telefon imi declara iubire si imi spune de multe ori ca ma iubeste si eu fac la fel, ii spun ca este totul pentru mine o alint si fac multe chestii, i-am spus in seara asta la telefon ca dc nu ma mai cheama in fiecare pauza la ea sa o vad, de ce nu imi mai spune cand suntem fata in fata ca ma iubeste, si ea a spus in felul urmator : "ne-am vazut in vacanta des si nu te supara dar mai stau si eu cu colegele si colegii, ca nu i-am mai vazut" si cand i-am spus ca de ce nu imi spune ca ma iubeste a spus "minti, imi aduc aminte ca ti-am spus odata ca te iubesc, in prima pauza" dar totusi, mi-a spus doar odata, la telefon "ma zapaceste" de cate ori imi spune asta, si chestia cu colegii. avem timp inca 5 luni sa ii vedem. nu inteleg deloc straight face cum sa o fac sa fie la fel? sa imi spuna de zeci de ori ca ma iubeste, cand suntem fata in fata, nu doar la telefon, cum pot sa petrec mai mult timp cu ea fara sa o deranjez?

Răspuns Câştigător
| Sweet111 a răspuns:

Pai daca o sa-ti spue tot tmpul cite 10 de ori pe zi ca te iubeste la ce veti ajunge?! acest cuvin spus fara nici un sens nu inseamna nimic atunci cind o faci sa simte ca o iubesti cu adevarat e altceva crede-mawinking am si eu prieten de jum de an si aproape nici nu ne spunem acest cuvint *te iubesc* dar eu stiu ca ma iubeste si el la fel stie pentru ca chiar ne iubim reciproc si ma face sa simt asta!

La fel si Ea te iubeste la sigur asa ca la inceput doar ca vrea sa nu ajungeti peste vreo 2 luni sa fii plictisita de ea, mai incercati ceva nou. Mai surprindeo si tu mai fai cite o surpriza fetelor le place sa fie surprinse, mai dai cite o floare, plimate cu ea prin oras sau intr-un loc mai romantic. Iar daca vrei sa petreci cit mai mult timp cu ea fara sa o deranjezi atunci treci si tu la ceva mai serios, demonstreaza-i ca o iubesti fa-o sa simte!

Succes love struck

| iAngel explică (pentru Sweet111):

Da o surprind aproape in fiecare zi cu o poezie scrisa de mine, cu o floare, cu o declaratie de dragoste, si ii place, stiu ca ma iubeste si exact asa e cum spui tu, nu prea imi spune in fata ca ma iubeste dar simt, dar la telefon imi spune happy Si cum sa fac sa ies cu ea mai tot timpul dar fara sa o deranjez sau sa o sufoc/plictisesc(ca nu stiu cum sa fac sa vad daca o deranjez sau o plictisesc)

4 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Lasa-i putin timp, nu cred ca e nimic serios...se va obisnui din nou cu colegii si va vrea din nou sa te vada
alint-o si spune-i lucruri frumoase, cheamo seara in oras, ofera-i o floare sau ceva frumos
bafta, sper ca te-am ajutat

| alafaranume a răspuns:

Da-i timp sa respire.nu osufoca, inteleg ca tii la ea dar acum nu inseamna ca trebuie sa stea numai cu tine sa vorbeasca numai cu tine etc si cu atat mai mult nu ii pune intrebari d-astea stupide, cat despre vorbit o sa vezi ca atunci cand o sa ajungeti pe la 6 luni o sa ti se ia sa vorbesti cu orele la telefon

| miaonici a răspuns:

Cu ce te incalzeste daca iti spune te iubesc de 20 de ori pe zi?
atata timp cat tine la tine nu ar trebui sa te stresezi
daca nu te mai baga deloc in seama, atunci era o problema.
eu am avut un iubit k si tine, care imi reprosa tot timpul k dc nu ii spun k il iubesc de 20 de ori pe zi, si am ajuns sa ma plictisesc de el.

tu ar trebui sa o surprinzi tot timpul, si in loc sa-i spui te iubesc, sai demonstrezi asta!