| andrada a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru happy

Totul a inceput cand m-am indragostit de unu' dintre cei mai populari baieti din scl. Stiam cum il cheama si in ce cls e dar nu il cunosteam (si nici el nu ma cunostea pe mine). Am hotarat sa ma imprietenesc cu el si apoi poate sa-i spun ca-l plac doar ca colegele mi-au luat-o inainte si i-au zis ca mie imi place de el. De atunci mereu cand ma vede se uita la mine dar nu-mi zambeste nu nimic pur si simplu se uita la mine. Acum vreo cateva luni el era cu o fata si cand am trecut pe langa el a zis "uite-o si pe urata asta". Si in alta zi el era cu gasca lui si printre ei am auzit ceva gen "ooo, uit-o pe andrada" dar nu stiu daca el a zis sau vreun alt baiat. Faza e ca colegele mele se baga unde nu le fierbe oala si mereu cand il vad ii zic ca-l plac. Eu m-am certat rau cu niste prieteni deai lui si asta nu face decat se ingreuneze situatia. In alta zi eram eu cu doua prietene si prietenul lui i-a zis ceva gen "uite-l pe tocilarul ala" si el a zis "ai 3 aici, ce-ti mai trebuie?" si a aratat spre noi. El e un baiat foarte fitos (umbla cu ochelari de soare noaptea, se opreste la fiecare vitrina sa-si aranjeze parul, sta in tricou in mijlocul iernii, sa da mare cu ce scheme poate sa faca el pe skatehee hee etc.) si e prieten cu multi dintre golanii scolii de asta multe dintre colegele mele se cearta mereu cu el si cu gasca lui si nu putem sai intoarcem replica (daca el ne face proaste sa-l facem si noi) pentru ca vine cu gasca lui si ne ameninta. Pe cat e de dragut, cool si sexy pe dinafara pe atat de nesimtit, golan si needucat e pe dinautru. Umbla numai cu fete cu vreo 2 ani mai mari ca el numai de dragul de a se lauda si le schimba ca pe sosete si sunt constienta ca daca o sa fiu cu el o sa ma lase balta peste 1 saptamana dar pur si simplu ma topesc dupa el si urasca ca-l plac sad. Stiu ca nu ar trebui sa ma combin cu el (si prietenele mele mi-au spus ca nu merita efortul pentru un prost ca el) dar il plac. Cand il vad mi se inmoaie picioarele si simt ca-mi sari inima din piept love struck. Nu pot sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca mereu e cu prietenii lui si el nu prea sta pe mess, facebook etc. Uneori ma mai intalnesc cu el in autobuz dar el mereu se uita la mine cand urca apoi merge cat mai departe de mine crying. Toata ziua ma uit la pozele lui pe fbk si mor cand ma gandesc ca nu sunt cu el. As face orice numa' sa fiu iubita lui love struck
Simt ca mor efectiv. Toata ziua ma gandesc la el. Ce sa fac? am incercat sa-l uit dar nu pot. Cum sa ma combin cu el?

Multumesc la toti care ati avut rabdare sa cititi tot si care ati rasp. happy

Vot la toti si funda la cel mai bun si folositor raspuns. Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar am nevoie de sfaturi.

P. S. fara misto-uri

Răspuns Câştigător
| Lime a răspuns:

Hey, sincer? Nu te merita! Stiu ca e greu sa spui nu sentimentelor tale, dar gandeste-te ca va fi cu tine doar sa te foloseasca, nimic mai mult. Si din cate ai povestit, nu pare ca te respecta. Incearca sa le spui "prietenelor" tale sa nu ii mai zica ca tu il placi, deoarece daca el stie ca il placi, crede ca esti la picioarele lui. Mai bine il uiti si cauti pe altcineva. big hug Bafta! :* (sry pentru. eventualele greseli de gramatica)

5 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Clar nu ar trebui sa mai visezi la acest baiat. Nu poti face nimic sa te combini cu el, vei suferi foarte mult langa el chiar si pentru o saptamana! incearca sa iti indrepti atentia catre altcineva chiar daca e mai greu, probabil pe tine te atrage ca arata bine si e popular. colegele tale au dreptate, nu merita un baiat de acest gen... oricum urat din partea lor ca i-au zis ca il placi. Partea buna este ca ai putu sa ii vezi putin adevarata fata, adica comportomentul lui fata de tine in prezent si anume ca face misto de tine. treci peste el!

| Negative a răspuns:

Cum sa te combini cu el, e clar ca fabulezi daca folosesti verbul "a combina", deci...las-o moarta!

| alina44 a răspuns:

Atata timp cat esti constienta ca e un baiat atat de fitos,esti sigura ca ai vrea sa-l ai langa tine? sa presupunem ca el ar accepta sa fie cu tine,dar la cat de fitos e,sunt sigura ca pentru el ai fi o floare la ureche. nu are rost sa te umilesti,mai ales pentru un baiat ca elhappy stiu cum e cand inima iti dicteaza dar dovedeste ca esti puternica si poti trece peste asta. Poate ca pare incredibil,dar se va simti cam prost cand o sa vada ca ai incetat sa te tii dupa el. referitor la prietenele tale,nu stiu ce sa-ti spun. Daca ele stiu ca el nu te merita, de ce s`au mai dus sa-i spuna ca il placi? Incearca sa te aduni, pune`ti ordine in ganduri si renunta la tot ceea ce iti face rau. Nu neaparat in dragoste. sper ca te-am ajutat putin; x mult succes!:*

| mihaeladulcikk a răspuns:

Nu merita...sunt poate multi baieti frumosi, fara fite, fara noroc...iti dau un sfat : uita-l :*:* pentru ca nu te merita

| misteralexutzu a răspuns:

Doamne ce disperata esti!