| lemmon a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru: unui baiat de la mine din clasa ii placea de mine, mi-a propus sa fim impreuna dar eu l-am refuzat pe motiv ca relatiile dintre colegi nu functioneaza. el a inteles dar chiar si asa ma conducea dupa sc acasa, vb foarte mult si la scoala, pe mess etc, ne sfatuiam. de la un timp insa relatia noastra s-a racit iar eu am constatat ca intre timp m-am indragostit de el, gen:"iti dai seama de ce ai abia atunci cand pierzi respactivul lucru". el s-a apropiat de alta colega, nu stiu daca sa ma faca geloasa sau chiar o place. oare m-a uitat? nu stiu ce sa cred. dati-mi un sfat. sa il recuceresc si sa fiu cu el sau sa il las sa faca ce vrea, sa nu imi pese? voi in locul meu ce ati face? pls raspunsuri multe,, funda:*

1 răspuns:
| Anahiteamo a răspuns:

Pai stii ce as face eu? M.as duce si l.as intreba daca ii mai place de mine si i.as spune ce simt. Totul are o rezolvare.
L.as mai intreba de ce s. a racit atat de mult de mine si as incerca sa il recuperez. Cum am zis, se va rezolva.
Sau daca vrei sa il uiti, uita. l. Tu alegi. Eu ti.am spus ce as face. Important e sa merite osteneala. Eu cred ca te place si ca vrea sa te faca geloasa ca sa iti vada reactia. Bafta! :* nu te panica