| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu baiatul pe care l-am iubit acum 2 ani si pe care inca il iubesc. De la un timp, e mai rece cu mine deoarece, la scoala stau cu mai multi colegi si rad si el e gelos... Insa nu are motive. O colega se tot da pe langa el si incearca sa ma faca geloasa (fata aceea) si el nu zice nimic. Se lasa. Am incercat sa discut cu el, dar el zice ca fata aia doar isi bate joc de el. Nu vreau sa-l pierd... Si am cunoscut un baiat super de treaba dintr-un oras apropiat care imi place, si el pe mine si mi-a zis ca ma iubeste si ca vrea sa fie impreuna cu mine insa eu nu stiu ce sa fac. Sunt confuza. Sa renunt la iubitul meu? Un sfat, ceva? crying

4 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Inseamna ca nu poate sa mearga vorba despre nici un fel de dragoste din partea ta, daca vrei sa renunti asa usor la el, plus la asta, daca vrei cineva sa lupte pentru tine, atunci lupta si tu pentru el, daca vrei ca cineva sa te iubeasca atunci iubeste si tu, nu astepta ca sa cada din cer...

| Corina a răspuns:

In primul rand, eu zic sa nu dai vrabia din mana, pentru cioara de pe gard! Fiind din alt oras, relatia nu va merge. In al doilea rand, daca zici ca-ti iubesti actualul porieten, atunci nu-i mai da motive sa fie gelos, caci ceea ce tie ti se pare o joaca, lui poate i se pare ceva serios si s-ar putea sa-l pierzi. Mai ales ca spui, ca o colega ii tot da tarcoale. Nu se stie pana la urma unde se ajunge. Stai cu el in pauze si mai lasa colegii de-o parte sau stati impreuna. Succes! Sa fii iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intotdeauna vei renunta la el.indiferent al catelea va fi.fiindca crezi ca ai dreptul. da il ai, dar ce sameni, aia vei culege.asta e valabil pentru fiecare.totul se plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiicineesti si nicinustiiceicutine happy