| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi dijn partea voastra. Ne-am despartit acum aproximativ 3 saptamani pentru ca asa a vrut el, iar eu i-am dat ieri mesaj ca mi-e dor de el si l-am intrebat daca doreste sa vina la mine azi. A acceptat. Cum as putea sa-i demonstrez in adevaratul sens al cuvantului ca il iubesc? Astept si ideile voastre. poate sunt mai bune decat ale mele. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Pentru ca asa a vrut el.'' Dar, draguto, el face ce doreste,cand doreste,iar tu pui botul?
De ce a vrut asa? Ce nu l-a multumit, ce intentii a avut, de ce a ales sa va despartiti? Si, cu toate ca el 'a vrut asta', acum tu iti doresti sa-i dovedesti ca-l iubesti? De ce nu o face el? Pana la urma, el a decis sa va despartiti. Esti prea naiva si nu e bine.

Vede naivitatea ta, stie ca-l ierti si ca-l iubesti, ca nu-ti poti controla sentimentele si va profita de asta! Te va manevra dupa bunul plac, iar pe urma, vei suferi.
Nu e bine ce faci! Gandeste-te putin, te rog.

| NebunaaaaaaBlonda explică (pentru anonim_4396):

Da, te aprob in tot ce spui. M-am lamurit in privinta lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru NebunaaaaaaBlonda):

Ma bucur ca ti-ai dat seama. Sa inveti din greseli!

| NebunaaaaaaBlonda explică (pentru anonim_4396):

Cu siguranta! Multumesc

11 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Off!
De ce ai facut prostia sa-l cauti?
Nu trebuia!
Asa ii dovedesti ca orice ar face,tu tot il vrei. Se va desparti la infidnit de tine,pentru ca stie ca il vei ierta,si cel mai bine pentru el,ca tot tu esti cea care il cauta.
Macar puteai sa-l inviti altundeva,nu la tine acasa.
A acceptat sa vina pentru ca in mintea lui crede ca l-ai inventat ca sa faceti dragoste/sex.
De fapt poate ca astea erau gandurile tale.
Dar eu nu te sfatuiesc sa faci lucrul asta, ci sa-i spui ca vreti doar sa stati de vorba, poate mai fi ceva salvat din relatia voastra.
Iar daca iti arunca replica ''daca ma iubesti, facem dragoste'' de fapt el e cel care nu te iubeste si doar sex doreste.
Succes!
Nu trebuie sa mai faci nimic ca sa-i demonstrezi ca-l iubesti, deja i-ai demonstrat-o cand l-ai cautat!

| NebunaaaaaaBlonda explică (pentru NoSmile):

M-am convins ca am facut o greseala. Macar am incercat tot ce am putut. raman impacata cu gandul asta. Nu o sa il mai caut niciodata. Multumesc!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sincer in viziunea mea de baiat esti o disperata si tu ii areti ca esti disponibila si bineinteles ca el nu e fraier sa refuze oferta tawinking vine la tine, ti-o trage si te pup pa pa! daca ai avea respect de sine nu l-ai fi chemat la tine.

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca ceea ce ai facut nu e bine.Nu tin sa te critic sau sa iti fac morala dar baga la capsor ca iubitelu tau acum are impresia ca el te domina si ca poate sa faca din tine ce vrea.Imi e greu sa cred ca te va privi ca inainte, desii as vrea sa cred asta -experienta imi spune altceva.Cel mai bine e sa pregatesti o cina romantica intr-un cadru mai izolat, doar voi doi.Ca sa mai indrepti lucrurile iti recomand sa adaugi cant te vezi cu el urmatoarele:Sti ca tin foarte mult la relatia noastra si e aiurea sa dam cu picoru la tot ce e frumos.Baga la cap ca trebuie sa te maturizezi.Nu iti inchipuii ca fac pentru tine, o fac pentru noi si pentru a-ti deschide ochii ca grsesti.Traim intr-o lume care se duce de rapa, dar dca luptam pentru relatia noastra totu va fi bine.Sa nu crezi ca daca eu te iubesc asta insemna ca ma poti manipula sau face ce vrei cu mine.Te iubesc esti Sufletu meu dar si tu trebuie sa imi demonstrezi acelasi lucru.De acuma inainte voi astepta de la tine fapte si nu vb daca spui ca ma iubesti cu adevarat.

| Demonull a răspuns:

Buf.ce pot spune, interesant ca l-ai cautat tu, cu toate ca el a vrut sa va despartiti unii nu vor sa mai auda de parteneri dar na ce stiu eu thinking
Pur si simplu, poarta o discutie cu el serioasa despre relatie. spune-i ca-l iubesti inca, si depinde aici si de motivul despartirii totusi grija.te poti ~arde~.

| hondru a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti si oi despre relatia oastra pe un ton serios si sa aflu si tu cam ce are el degand de la aceasta

| DaimlerAG a răspuns:

Multe fete cred ca daca se daruiesc fostilor ei iubiti, le arata ca inca ii mai iubesc.Sa nu faci aceasta greseala.Eu inca n-am avut inca o asemenea experienta si nu stiu ce sfat sa iti dau.Inca ceva:daca iti cere .....si tu il refuzi, iar el iti zice:nu ma iubesti sau parca ai zis ca ma iubesti, atunci numai dragoste nu mai simte el pentru tine.

| Fraiericiiiii a răspuns:

Trimitiandu-i mesaj clar ai facut o prostie. Era de datoria lui sa se impace cu tine, daca era de parere ca despartindu-va a fost o greseala.Cel care pleaca ar trebui sa se intoarca, nu tu..pentru ca in felul asta devi slaba.Nu ai cum sa fortezi o persoana sa te placa. poate a avut motivele lui pentru care a facut-o.Ai putea sa discuti cu el pe tema asta si l-ai putea intreba ce vrea.